Facebook Google+ Twitter

Holland: "Artysta" to idiotyczna wydmuszka

Polska reżyserka Agnieszka Holland, której "W ciemności" było nominowane do Oscara, nie otrzymała głównej nagrody. Po tym jak poznała wyniki, wyraziła się negatywnie na temat największego zwycięzcy gali - "Artysty".

 / Fot. PAP/EPA/PAUL BUCKW tegorocznym rozdaniu Oscarów, film "W ciemności" opowiadający o lwowianinie, który podczas II wojny światowej ukrywał Żydów w kanałach, nie otrzymał statuetki. Był to już trzeci nominowany do Oscara film Agnieszki Holland. "W ciemności" przegrał z "Rozstaniem" irańskiego reżysera Asghara Farhadiego.

Jak mówi polska reżyserka, "Mieliśmy troszkę pecha, że taki dobry film jak > był naszym konkurentem. Dawno uważałam, że może się zdarzyć, iż przegramy z tym bardzo dobrym filmem. Nie jest to wstyd" - podaje TVN24.pl

Holland uważa, że irański reżyser jest bardzo utalentowany, a jego film był godnym przeciwnikiem dla jej dzieła. Agnieszka Holland, wyraziła swoje zdanie także na temat "Artysty" Michela Hazanaviciusa, który to film akademia uznała za najlepszy w 2011 roku.

Polska reżyserka uważa, że wybór amerykańskiej Akademii Filmowej był błędem. Agnieszka Holland stwierdziła, że film "Artysta" nie zasłużył na nagrodę, dodaje również, że jest w lepszej sytuacji niż Terrence Malick czy Martin Scorsese, ponieważ przegrała z ciekawym filmem. "Przegrałam naprawdę z dobrym filmem, a nie z jakąś wydmuszką idiotyczną. Myślę, że Akademia popełniła harakiri" - mówiła Holland cytowana przez podaje RMF24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

kpiar
 • kpiar
 • 28.02.2012 10:42

Nazjeżdżało sie do Hollywoodu tylu "naszych" dziennikarzy, ze byłoby grzechem i strata czasu antenowego, zeby im nie dala strawy do zucia. Zreszta i tak by jej nie odpuścili. A to co mowila i tak nie ma znaczenia

Komentarz został ukrytyrozwiń
 SilVa Rerum
 • SilVa Rerum
 • 27.02.2012 21:54

90 % Polaków w ogóle nie obchodzą jakieś statuetki i inne figurki. Pasjonują się tym tylko prymitywni dziennikarze. Polacy mają ważniejsze problemy na głowie. To jest sprawa niszowa, dlatego dziwię się temu sztucznemu zainteresowaniu mediów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko i Wojtku, popatrzmy na naszych autorów, na W24 i na ich reakcje na wszelkie konkursy. Ileż tu zawiści, dąsów i obrażalstwa, a przecież nie ma tu takich splendorów i kasy... Nie dziwi mnie wypowiedź naszego ministra, że "nominacja jest ważniejsza od samej nagrody", a Pani Agnieszka widzi układy.
Obie wypowiedzi jakoś tak znajomo zabrzmiały... dosłownie tak, jak gdybym słyszał wypowiedź znanego klasyka naszej sceny politycznej, który też przegrywać nie umie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Betty Bee
 • Betty Bee
 • 27.02.2012 21:38

Wydmuszka? Ja o Pani filmie powiedziałam "Zwała"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj tak, dość już smutasów i ponuractwa. Ze wszystkich filmów pani Holland najbardziej podobał mi się "Tajemniczy ogrod", bo nie było w nim nic o wojnie, Zydach i holokauście.
Ta wypowiedź pani Agnieszki jest arogancka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
 • Karzeł
 • 27.02.2012 21:18

Jak widać nie zawsze wystarczy "płynąć z nurtem" by dostać Oskara.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest JEDYNIE opinia Pani Holland.
Jury miało inne zdanie.

Nie uważam p.Holland za wyrocznię, podobnie jak i tamtego jury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
 • V KOLUMNA
 • 27.02.2012 21:01

....SWIAT JUZ JEST ZMECZONY...WALKOWANIEM ....KOLEJNYCH "PIANISTOW"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek jasinski
 • Jacek jasinski
 • 27.02.2012 20:52

No to dobrze,że ta paskuda nie dostala tego oskara.Salon i media robily ruch wokół tego "dzieła".Kończę bo musiałbym jeszcze za dużo napisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.