Facebook Google+ Twitter

Holland i Łazarkiewicz promują Warszawę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-30 17:28

Agnieszka Holland i Magdalena Łazarkiewicz przygotowały film promujący Warszawę jako miasto-kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Film pokazuje stolicę jako miasto nieokiełznane, gdzie znaleźć można zarówno tradycję jak i świeżą energię. Miasto wybitnych instytucji kultury jak i odważnych artystycznych eksperymentów.

Agnieszka Holland podkreśla, że zadanie sfotografowania Warszawy było bardzo trudne. Warszawa to miasto prawdziwej kultury, w którym dużo się dzieje - podkreśla Agnieszka Czeszejko-Sochacka, pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Dlatego do realizacji filmu, który ma promować stolicę wybrano Agnieszkę Holland - zaznacza Czeszejko-Sochacka.

Film wyprodukowano w dwóch wersjach: 4 minutowej i 30-sekundowej. Agnieszka Holland i Magdalena Łazarkiewicz zapraszają do miasta, gdzie żyją i tworzą między innymi: Krystyna Janda, Andrzej Wajda czy Maria Peszek.

Film promujący Warszawę będzie pokazywany od 5 października w warszawskim metrze, w kinach, w telewizji, a także na festiwalach, debatach i konferencjach międzynarodowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.