Facebook Google+ Twitter

Hollande w polskim parlamencie: Musimy tchnąć nowego ducha w Europę

Francois Hollande, prezydent Francji, podczas wizyty w Polsce, wygłosił mowę przed zgromadzeniem posłów i senatorów. Zapewniał, że chce pogłębienia przyjaźni polsko-francuskiej. Obiecał także, że Francja postara się, aby Polska mogła jak najszybciej dołączyć do strefy euro.

 / Fot. PAP/Jakub KamińskiDziś Francois Hollande złożył wizytę Bronisławowi Komorowskiemu. Hollande po ceremonii powitalnej, która odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, udał się do polskiego parlamentu, gdzie wygłosił przemowę przed posłami i senatorami.

Hollande obiecał, że Francja, zrobi wszystko żeby Polska, wtedy kiedy będzie chciała, mogła wejść do strefy euro. Poza tym, postulował szeroki plan współpracy naukowej i kulturalnej między obu krajami. Powiedział: "Doprowadźmy do tego, by więcej ludzi miało podwójne dyplomy." Nawoływał do dbania o bezpieczeństwo Europy i o jej gospodarkę, która jest tak ważna, a jej dobro leży w interesie wszystkich państw na danym kontynencie.

Prezydent Francji podkreślił zasługę Polski, podczas budowania Europy: "Polska to jeden z krajów założycielskich Europy. Dlatego powinniście zajmować należne wam miejsce w budowie strefy euro, a co za tym idzie - od dzisiaj włączeni do decydowania o jej przyszłości".

Hollande zauważył, że polsko-francuska współpraca gospodarcza nie jest tak rozwinięta, jak współpraca polityczna i dlatego należy to zmienić. Zwłaszcza, że firmy francuskie są zdolne, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie Polski w takich kwestiach jak energetyka, infrastruktura i obronność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i bardzo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.