Facebook Google+ Twitter

Hollywood pamięta o Johnie Hughesie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-19 07:58

Podczas tegorocznej oskarowej gali uhonorowany zostanie, zmarły w zeszłym roku, John Hughes. Urodzony w Lansing amerykański filmowiec jest autorem znanych na całym świecie filmów: "Kevin sam w domu", "Brzdąc w opałach" i "Beethoven".

 / Fot. PlakatDecyzję podjęli Tom Scherak i Bill Mechanic, którzy swego czasu współpracowali ze zmarłym filmowcem. Dobrymi znajomymi Hughesa byli również prowadzący tegoroczną galę Steve Martin i Alec Baldwin. Szczegóły przebiegu uroczystości pozostają tajemnicą. Wiadomo jedynie, że w ramach hołdu, który Akademia odda zmarłemu, nakręcony zostanie okolicznościowy film.

John Hughes zaczynał karierę w magazynie "National Lampoon", gdzie pracował jako dziennikarz. Scenariuszem do filmu "Class Reunion" zadebiutował jako scenarzysta. "Szesnaście świeczek", film z 1984 roku, to jego debiut reżyserski. Był autorem niezapomnianego "Klubu winowajców", powszechnie znanych "101 Dalmatyńczyków" i filmów bawiących nas od lat, w trakcie świąt tj. "Kevin sam w domu", "Kevin sam w Nowym Jorku" i "Brzdąc w opałach".

Hughes zmarł w wieku 59 lat na zawał serca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.