Facebook Google+ Twitter

Holocaust jako rozrywka karnawałowa

W Rio De Janeiro, z okazji karnawału, ma miejsce makabryczny happening. Na platformie leżą stosy nagich, plastikowych ciał. Lalki – trupy mają symbolizować Holocaust. Po co? To element zabawy karnawałowej. Nowatorskie i szokujące.

Przedstawianie wagonu pełnego trupów to pomysł grupy karnawałowej "Viradouro", która znana jest z tego, że lubi szokować. Jej rzecznik, Paulo Barros tłumaczy, że platforma pokazana jest m.in. po to, by Holocaust już nigdy nie powrócił. Barros zapewnia: - Jeżeli będziemy tańczyć na stosach trupów – taki obraz zostanie zapamiętany i już zawsze będzie budził respekt.

Nie wszyscy podzielają entuzjazm członków "Viradouro". U niektórych instalacja budzi zgorszenie. – Poruszanie tematyki Holocaustu podczas karnawału, który ma być wyłącznie dobrą zabawą, naprawdę nie ma według mnie sensu – mówi zszokowany przewodniczący gminy żydowskiej Rio de Janeiro, Sergio Niskier.

Zgodnie z tradycją, każda grupa karnawałowa wymyśla swoje motto przewodnie tegorocznej zabawy. Motto grupy „Viradouro” brzmi „Schocker”, czyli coś, co ma szokować. Obok wagonu ze stosem ciał pomordowanych w czasie Holocaustu grupa wystawi także inną instalację – przymocowane do pali lalki noworodków, mające symbolizować cud powstania nowego życia. Ukoronowaniem szokującej instalacji ma być olbrzymia, zakrwawiona głowa małego dziecka.

W tym roku zabawa rozpocznie się w piątek, 1 lutego tradycyjnym, symbolicznym koronowaniem króla karnawału Momo i wręczeniem mu przez burmistrza wielkiego ozdobnego klucza do miasta. Makabryczna instalacja grupy „Viradouro” zostanie zaprezentowana dopiero drugiego dnia zabaw, 2 lutego.

Źródło: www.stern.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miał mieć miejsce , a nie ma! Z tej prostej przyczyny że do tego nie dopuszczono.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.