Facebook Google+ Twitter

Holokaust Palestyńczyków?

Łącznie ofensywa prowadzona od 27 grudnia kosztowała życie 820 Palestyńczyków; w tej liczbie jest 235 dzieci i ok. 90 kobiet - poinformował szef służb ratunkowych Strefy. Czy jesteśmy świadkami nowego Holokaustu?

Jedna z uczestniczek antyizraelskiej demonstracji w Brukseli. / Fot. EPA/AMOS BEN GERSHOMHolokaust - zagłada, eksterminacja - to słowa, które do dziś, wywołują w umysłach cywilizowanych ludzi, poczucie wstydu bycia człowiekiem. Jednak słowo holokaust, najczęściej utożsamiane jest z eksterminacją narodu żydowskiego. Czy przywódcy Izraela zapomnieli co działo się z narodem żydowskim w czasie II wojny światowej.

Czy to co robi teraz Izrael nie przypomina wydarzeń z historii narodu żydowskiego? Izrael, jako państwo, ma krótką pamięć i strasznie wybiórczą. Dyskryminuje np. wyznawców innych wyznań urodzonych na terytorium Izraela odmawiając im wydania paszportu. Choć ich rodziny od wieków zamieszkują tamte tereny, nie mają prawa być obywatelami Izraela tyko jego rezydentami. Co byłoby gdyby jakieś państwo odmówiłoby wydania paszportu komuś tylko dlatego, że jest Żydem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Inne rozwiązanie konfliktu bliskowschodniego zaproponował tymczasem wpływowy rabin 89-letni Owadia Josef, który w swoim cotygodniowym kazaniu w Jerozolimie powiedział, że Palestyńczycy i ich przywódca Mahmud Abbas powinni "zniknąć z tego świata". W latach 1973-1983 Ovadia Josef był naczelnym sefardyjskim rabinem Izraela, obecnie zaś pełni rolę duchowego przywódcy religijnej Sefardyjskiej Partii Strażników Tory Szas, która wchodzi w skład koalicji rządowej. W liczącym 120 miejsc Knesecie Szas ma 11 deputowanych."
"Według Josefa, Palestyńczycy są "złem i wielkimi wrogami Izraela"", a palestyńskiego prezydenta Abu Mazena (Mahmuda Abbasa) powinna dotknąć zaraza."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porównanie dość zasadne choć nieco jednak przesadzone. Dla niezgadzających się, polecam książkę "Apartheid izraelski".
Szkoda jednak, że tekst jest tak krótki. Wygląda jak zapowiedź dłuższego wywodu... Może się na niego skusisz, Piotrze? Takiego tematu nie warto traktować "po łebkach".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Holocaust w Strefie Gazy 2009: link

Chcę opowiedzieć światu historię: link

Jest wyrok dla żołnierzy izraelskich - degradacja: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za tekst a nie tytuł . Wyjaśnienie:Holokaust - zagłada, eksterminacja ,może niedokładne ale problem jest problemem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bzdura. Nie mam nawet sił postawić minusa.
Chyba jednak nie wiesz, co to znaczy holocaust i eksterminacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.