Facebook Google+ Twitter

Homefront - Ameryka została podbita

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-01 12:05

Co by było, gdyby Korea Północna zaatakowała USA? Jedną z wizji takich wydarzeń można sprawdzić w niedawno wydanej strzelaninie "Homefront".

Kiedy ginie wolność, chwyć za broń!Homefront / Fot. Materiały promocyjne

Jest rok 2027. Upadłe pod względem ekonomicznym Stany Zjednoczone są okupowane przez armię Korei Północnej rządzonej twardą ręką przez Kim Dzong Una - syna Kim Dzong Ila. Amerykanie zamykani są w obozach pracy. Ci którzy stawiają opór są eliminowani bez krzty litości. Nawet na oczach swojej rodziny. Resztki armii USA nie mogą działać przez całkowity brak paliwa, a rząd nie wiadomo gdzie się podział.

Gracz wciela się w postać Roberta Jacobsa, byłego pilota, który dołącza do ruchu oporu w działaniach antykoreańskich na terenie miasta San Francisco. Próbując wyzwolić metropolię, wraz z małym oddziałem towarzyszy, będzie miał okazję zabić wielu żołnierzy Kim Dzong Una i nie tylko. Tak właśnie prezentuje się z grubsza scenariusz gry Homefront, napisany przez Johna Miliusa (Siła Magnum, Czas Apokalipsy). Niestety sławne nazwisko nie zawsze oznacza świetny produkt, czego przykładem jest omawiany tytuł.

Homefront w zamyśle twórców miał oferować wszystko to, czego można się spodziewać po współczesnych grach wojennych, jednak rozgrywka oferowana przez tą produkcję dalece odbiega od dzisiejszych wymogów. Grafika jest przestarzała i przegrywa dosłownie ze wszystkimi wydanymi ostatnio grami tego typu. Niczego nie poprawiają odgłosy wojny, bo po prostu są nierealistyczne, tym bardziej, że w grze obecne są współczesne karabiny czy pistolety, a nie żadne lasery czy działa pulsacyjne. Wszystkie negatywy dopieszcza niewygodna w czytaniu czcionka utrudniająca zagłębianie się w i tak słabo przedstawionej fabule.

Przywróćmy wolność Ameryki
Twórcy zamiast popracować nad inteligencją wrogów uznali, że lepiej będzie wyposażyć ich w sokole oko, dużą siłę ognia, a na końcu pomnożyć ich ilość kilkukrotnie. Misje prezentowane w grze są w stu procentach liniowe. Wrogowie zawsze pojawiają się w tych samych miejscach i jest ich całe mnóstwo, co nie musi być wadą, ponieważ zmusza do korzystania z osłon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.