Facebook Google+ Twitter

Homeland nie spodobał się w Pakistanie. Władze mówią o oczernianiu ich kraju

Władze Pakistanu mają zastrzeżenia do czwartego sezonu serialu "Homeland". Akcja filmu dzieje się przede wszystkim w tym kraju. Jego twórcy przedstawili Pakistańczyków, jako pomocników terrorystów.

 / Fot. materiały prasoweFabuła czwartego sezonu serialu została osadzona głównie w Islamabadzie. Carrie Mathison, szefowa placówki CIA, próbuje schwytać lub zabić przywódcę talibów Haissama Haqqaniego. Jest to o tyle trudne, że terrorystę wspierają służby specjalne z Pakistanu.

Jak donosi New York Post, taki sposób pokazania kraju nie spodobał się jego władzom. Według nich serial przedstawił Pakistan jako brzydkie, nękane terrorem piekło. Amerykańska gazeta twierdzi, że dyplomaci robili obszerne notatki z każdego z dwunastu odcinków "Homeland" i składali skargi do producentów serialu. Zwracali między innymi uwagę na fakt, że ich kraj został pokazany jako niedemokratyczny i sprzymierzony z terrorystami.

"Powtarzające się insynuacje, że agencja wywiadowcza Pakistanu chroniła terrorystów kosztem niewinnych cywilów pakistańskich jest nie tylko absurdalne, ale jest również obrazą dla ofiary z życia tysięcy pakistańskich uczestników walki z terroryzmem" - twierdzi źródło cytowane przez New York Post.

Wśród drobniejszych uchybień krytycy serialu wskazywali na niewłaściwą wymowę używanego w Pakistanie języka urdu. Zarzucają też, że pakistańscy bohaterowie mówili po angielsku, jak Amerykanie.

Głos w sprawie zabrał również rzecznik ambasady Pakistanu w Waszyngtonie. "Oczernianie kraju, który jest bliskim partnerem i sojusznikiem USA jest niedźwiedzią przysługą nie tylko dla interesów bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale i obywateli tego kraju" - powiedział Nadeem Hotiana.

Czytaj także: Wilk z Wall Street zwycięzcą rankingu najczęściej ściąganych nielegalnie filmów 2014 roku


Co ciekawe zdjęcia do 4. sezonu serialu nie były kręcone w Pakistanie, ale w stolicy Republiki Południowej Afryki - Kapsztadzie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.