Facebook Google+ Twitter

Homeopatia wyjaśniona

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-22 09:11

Mechanika kwantowa odkrywa tajemnice potencjonowania i przekazywania informacji leczniczej

Wobec braku merytorycznej odpowiedzi na zamieszczony w portalu Racjonalista artykuł pt. "Czy homeopatia ma cokolwiek wspólnego z mechaniką kwantową?", postanowiłem zmienić jego formę. Z pytającej na oznajmującą. Do modyfikacji swego tekstu mam takie samo prawo, jak nasi parlamentarzyści, którzy znowelizowali własną ustawę "Prawo farmaceutyczne. Różnica polega tylko na tym, że moja publikacja, oparta na faktach naukowych, ma charakter edukacyjny, podczas gdy artykuł 21 wspomnianej ustawy nosi cechy naukowego oszustwa.

Z artykułu tego wynika bowiem jednoznacznie, że w Polsce nie obowiązuje już II zasada termodynamiki, prawo Avogadra oraz wiele podstawowych zasad współczesnej fizyki, chemii i farmakologii. Jak ocenić takie działanie sejmu? Wg mnie, jest to niebezpieczny precedens oznaczający, że władze publiczne będą mogły decydować, które dyscypliny naukowe odrzucić, a które rozwijać. Pamiętają Państwo, kto odrzucił genetykę, a kto popierał rozwój frenologii? To oczywiście skrajne przykłady, ale nie zapominajmy o tragicznych skutkach takiej polityki. W polskim przypadku jest to raczej arogancja ustawodawcy, który, będąc kompletnym ignorantem w dziedzinie nauk indukcyjnych, wykombinował, że rozstrzygnie przez demokratyczne głosowanie (sic !), które metody lecznicze można stosować w Polsce. Chciałoby się zapytać, czy ustawodawca był przy zdrowych zmysłach, gdy podejmował taką decyzję zamiast lekarzy? Odpowiem. Sejm to chora instytucja. Dlaczego? Bo zbiorowa mądrość to komunistyczna mrzonka. Rzeczywistość to zbiorowa głupota.

Wiele razy słyszałem, że nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem postępowania niezgodnego z kodeksem karnym. A czy brak wiedzy z zakresu szkoły średniej u wybrańców narodu usprawiedliwia działania sejmu niezgodne z Konstytucją? Na szczęście artykuł 21 już na zawsze będzie zapisany w dziennikach urzędowych. I trzeba będzie się z tego wytłumaczyć. Trochę się dziwię, że dziennikarze nie rzucili się jeszcze z zębami na taki hit. Czyżby nie zdawali sobie sprawy jak skoczyłaby w górę sprzedaż ich czasopism, gdyby na pierwszej stronie zamieścili opis metody leczniczej zalecanej przez sejm? Ludzie wyrywaliby sobie z ręki gazetę, by przeczytać, że "nic" może działać na "coś", a jeśli tego "niczego" jest coraz mniej, to zmniejszające się "nic" działa na to "coś" coraz skuteczniej, w sposób wprost proporcjonalny do ubytku "niczego". Gdyby żył Einstein, powtórzyłby swoje słynne zdanie: "Nieskończona jest głupota ludzka". Uckaaaaaaaa, uckaaaaaa, uckaaaa, odpowiedziałoby mu echo z Wiejskiej. Można powiedzieć, parafrazując Greka Zorbę: "jaka fascynująca kompromitacja" intelektualna "przypadkowego społeczeństwa" sejmowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

A i przepraszam za uproszczenie, że piszę jak do chrześcijan, ale w związku z tym ten tekst jest dla mnie istotny i doceniam jego treść, jako że to jest racjonalna strona uzasadnienia stanowiska, dla wielu wierzących bardziej wiarygodna od teologicznej. Ale ogólnie tekst jest bardzo dobry (chociaż nie interesują mnie tak bardzo aspekty pozanaukowe w nim, te szczegóły z dalszej części), abstrahując nawet od moich konotacji ze sferą sacrum ;).

Pozdrawiam, miłego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, prywatną, ale jeżeli rozpatrujemy to już pod kątem magii, to to wcale niekoniecznie "nie szkodzi". Jak patrzymy na to od strony sfery duchowej, to nie dla każdego to leki ;). Dlatego też mam nadzieję paru braciom przedstawić ten tekst i dodałbym, że skoro czyimś zdaniem to działa, a nauka nie potrafi tego zweryfikować czy uznać, to mamy do czynienia ze sprawą duchową. A dla chrześcijan uciekanie się do jakiejś energii, do poniekąd panteistycznych teorii, kiedy jedynym "duchowym" dawcą zdrowia i tego co dobre jest Bóg, zahacza o bałwochwalstwo i odstępstwo od wiary, względnie herezję.
"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, przepowiednie, magię i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów, wywoływał zmarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Jahwe każdy, kto to czyni" (Pwt 18, 10-12; stąd ostatnie zdanie ostre, że to z ST; BT)

Również opracowałem komentarz do informacji z Wikipedii na temat homeopatii w stosunku do jej ideologii oraz sprzeczności z chrześcijaństwem (tekst skierowany do tej grupy odbiorców). Mogę gdzieś wrzucić, aczkolwiek jest niewysokiej jakości pod kątem organizacji toku rozumowania.

Abstrahuję od medycyny konwencjonalnej która bazuje na materializmie i w większości problemów związanych z fizyczną/biologiczną stroną człowieka radzi sobie i tu jest ok.

Sprzedawanie w aptekach takich leków jest naciąganiem na grubą kasę za nic lub narażaniem człowieka na działanie sfery duchowej w sposób nie do końca znany czy zweryfikowany.

Jedna osoba w mojej rodzinie od nie wiem jak długiego czasu przyjmuje zastrzyki na wątrobę. Jest rozwalona, ponoć jak w stanie kamicy pomimo braku kamieni.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinno być wyraźna informacja, że leki homeopatyczne nie mają podstaw naukowych, że ich działanie opiera się na magii ale nic nie szkodzi jeśli również takie leki będą dostępne w aptece. Jest prywatną sprawą każdego czym i jak się leczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Profesorze! Pozwalam sobie nieśmiało zauważyć, że reakcja homeopatów jest zrozumiała. Psuje im Pan szyki i odkłamuje ich działalność - z pewnością przynoszące duże zyski. Ja także nie lubię oszustów i naciągaczy i trzymam mocno kciuki za powodzenie Pańskiej misji.

Tomku! Podaniem przykładu ze sraczką ubawiłeś mnie setnie. Masz rację. Tego nie da się powstrzymać siłą woli - nawet jeśli się takowa posiada. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Profesorze, walka ze stereotypami, gusłami, jest niezwykle trudna.
Pełna uznania jestem dla Pana determiacji szerzenia rzetelnej wiedzy.
Ludzie oczekują od osób takich jak Pan, autorytetów, właśnie rozwiewania mitów.
To działalność ze wszech miar pożądana. Jeszcze raz dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.11.2009 18:38

Do wszystkich
Dziwne te komentarze ........ normalne, spokojne, inteligentne ..... Bez zacietrzewienia, bez wściekłych replik, bez wyzwisk, bez piany na ustach, bez podważania mojej kondycji psychicznej itd. Nie spotkałem się dotąd z taką sytuacją.
Zazwyczaj homeopaci i ich fani traktują mnie jak Wielkiego Inkwizytora, który ogniem i mieczem próbuje zniszczyć ich religię.
A ja po prostu nie lubię oszustów. Pogardzam zwłaszcza tymi, którzy świadomie oszukują swoich pacjentów.
Znam wielu homeopatów i wiem doskonale, że ani jeden z nich nie leczy siebie, ani swoich rodzin słodkimi granulkami. Bywało nawet, że zwracali się do mnie ze swoimi dziećmi i prosili o pomoc, chociaż znali moją opinię o ich działalności.
A ja przez lata mojej pracy nasłuchałem się wielu opowieści. Niekiedy homeopaci, nie znając moich poglądów, kpili sobie przy mnie ze swoich pacjentów, których określali mianem "sponsorów".
A mnie otwarcie grożono, pozywano do sądu itp. Byle tylko zamknąć mi usta.
Problem w tym, że ja się nie boję, a proces sądowy wygrałem. Zajrzyjcie Państwo na fora homeopatyczne. Zobaczycie jak jestem znienawidzony przez to środowisko. Wszystkich dodatkowo boli fakt, że osiągnąłem znaczne sukcesy zawodowe i naukowe w podstawowej specjalności, a moja walka z homeopatią to rodzaj hobby.
Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie dzięki za ten artykuł, przydał mi się.

Ewo, placebo nie zawsze działa. Homeopatia w zasadzie też nie.
http://www.biomedical.pl/aktualnosci/homeopatia-nie-skutkuje-w-przypadku-astmy-44.html

Gdyby działało, to uczciwym byłoby wyprodukowanie tabsów placebo, które kosztują 5000 złotych sztuka, zachwalają w mediach wszelakich znane osobistości lekarskie, że taka tabletka leczy raka albo aids... Nie byłoby to piękne? Nie mniej moralne jak wiele posunięć ludzi którzy ponoszą większą odpowiedzialność za to, co się w tym świecie dzieje, w stosunku do przeciętnego człowieka.

O sile woli jednak też jest ciężko mówić. Siłą woli sraczki się nie powstrzyma, a co dopiero cięższe schorzenia, czasem przewlekłe (a które rzekomo homeopatia leczy), które wjeżdżają na psychikę i tę wolę walki i ozdrowienia wręcz odbierają...

Leczenie ziołami wg jakiejś tradycyjnej wiedzy empirycznej wyniesionej "z dziada pradziada" a teoria pseudonaukowa gdzie 'nic' działa jak 'coś', to dwie różne rzeczy ;).

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podane przez p.prof. A.Gregosiewicza informacje na temat skuteczności leków homeopatycznych i bioenergoterapii, nie pozostawiają wątpliwości - poddający się takim "kuracjom" chorzy, zdrowieją (jeśli zdrowieją), na skutek autosugestii. To też jakaś metoda.
Niestety, wiara w uzdrawiaczy wszelkiej maści na ogół jest kosztowna i mało efektywna - o czym wiele osób się przekonało.
Chociaż ... domowe, "babcine" metody bywają nie do pogardzenia - sprawdziłam :)
Bardzo ważny artykuł - dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam się bez bicia, Panie Profesorze, że mój durnowaty umysł i tak nie jest w stanie zrozumieć - o co tak właściwie z tą homeopatią chodzi, więc nie będę się tutaj wymądrzać. Faktem jest jednak, że w pewnej spółdzielni lekarskiej w moim mieście przyjmuje lekarz medycyny - homeopata i ma sporo pacjentów. A może chodzi w tej metodzie leczenia o efekt placebo? Co do bioenegoterapeutów różnej maści, znam kilka przykładów zwyczajnego, by nie powiedzieć - ordynarnego naciągania chorych i zdesperowanych ludzi na wydatkowanie wcale nie małej kasy. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam takie artykuły - logiczne i mądre.
Co do tej opisanej na początku arta blondynki-homeopatki - zawsze mnie zdumiewa, jak można pójść do mediów i się nie przygotować jak należy.
A przewrotnie podsumowując - homeopatia w wielu przypadkach jest lepsza niż medycyna konwencjonalna ze swoimi nadmiarami chemii. W myśl zasady - "po pierwsze - nie szkodzić".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.