Facebook Google+ Twitter

Homilia abp Nycza w Święto Trójcy Świętej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-18 15:07

O jedność w małżeństwie, rodzinie, pracy i całej Europie modlił się arcybiskup Kazimierz Nycz w przypadające dziś Święto Trójcy Świętej.

Metropolita warszawski w homilii wygłoszonej w Kościele Trójcy Świętej podkreślił, że Bóg jest jeden poprzez jedność natury boskiej i jedność działania. Jest to największa tajemnica wiary, nie do pojęcia rozumem, ale do przeżycia i wymodlenia. Jak podkreślił duchowny, jest to wzór wszelkiej ludzkiej jedności: w rodzinach, w społeczeństwie, a także jedności Europy.
Arcybiskup Kazimierz Nycz przypomniał, że Ojciec Święty Jan Paweł Drugi nawoływał do jedności Europy podczas swoich pielgrzymek. - Na pierwszej pielgrzymce mówił, że nasz kontynent potrzebuje dwóch płuc chrześcijańskich - wschodniej i zachodniej Europy. Na drugiej mówił, że Europa jest jedną wielką rzeką, mającą wiele dopływów, ale główny nurt jest w gruncie rzeczy chrześcijański - przypomniał duchowny.
Arcybiskup Nycz podkreślił, że powinniśmy zabiegać o jedność całej Europy poprzez powrót do jej chrześcijańskich korzeni. Poszczególne narody powinny uczestniczyć w tworzeniu jednej Europy, jednocześnie pozostając sobą w swojej tożsamości - dodał abp Nycz.
Msza święta w kościele Trójcy Świętej jest częścią obchodów "Hiszpańskiej Niedzieli". W kościele Św. Trójcy w głównym ołtarzu znajduje się najstarszy zabytek hiszpańskiej kultury religijnej w Warszawie - czczona od 300 lat Cudowna Figura Jezusa Nazareńskiego, patrona wykupywanych niewolników chrześcijańskich. Figura Jezusa Cautivo - czyli Niewolnika, przewieziona do Madrytu zasłynęła wielkimi łaskami udzielanymi modlącym się przed nią wiernym i do dzisiaj otoczona jest żywym kultem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.