Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4220 miejsce

Homini Bono 2009

Liść jest motywem statuetki Homini Bono - Dobremu Człowiekowi. Nagroda jest wręczana po raz trzeci przez Radio Zachód w Zielonej Górze. Liść - bo liść tak jak człowiek, upadnie i sam nie wzniesie ku górze. Wznieść się człowiekowi może pomóc tylko drugi człowiek.

Człowiek z wielkim sercem.

Pomysłodawczynią nagrody jest zielonogórska dziennika radia, pani Grażyna Walkowiak. Ludzie nie są obojętni na los innych, wspierają ich i im pomagają. To ludzie z wielkim sercem. Pani Grażyna sama ma wielkie serce - jest autorką programu "W twojej sprawie", nadawanego w każdy czwartek o godz. 18.10 na antenie Radio Zachód. Kontakt: 68- 45 55 515.

Jak lwica walczy o ludzi, którzy sami sobie nie dają rady z rozwiązywaniem problemów dnia codziennego i spraw skomplikowanych. Każdą sprawę profesjonalnie doprowadza do końca. Ludzie do niej dzwonią, listy piszą, piszą na czacie - to ją uskrzydla i zachęca do dalszej walki o ludzki byt.

Kilka lat temu nie pozostała obojętna na list kilkuletniej dziewczynki - Anastazji. W pomoc zaangażowała panią z Ośrodka Opieki Społecznej i Burmistrza Zbąszynka. Słuchacze radia też pomogli rodzinie. W tej sprawie była bardzo pomocna. Rodzina pozostawiona sama sobie, nie rozwiązałaby kłopotów jakie ją spotkały.

Przyczyniła się do rozwiązania wielu problemowych spraw, jakie dotknęły mieszkańców ziemi lubuskiej. To drugi człowiek musi im pomóc, taką pomoc okazuje dziennikarka - apeluje do ludzi dobrych serc, żeby nie pozostawali obojętni na ludzką niedolę. Z powodzeniem potrafi zachęcać innych.

To teraz lubuszanom za okazaną pomoc, dobroć, wrażliwość, przyznaje nagrody.

Nagrody otrzymali:
Anna Kwiatek - dla całego personelu hospicjum Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze
Ks. Leszek Kaźmierczak - proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. Z parafianami stworzył hospicjum na osiedlu Zacisze, w którym mieszka 26 osób.
Elżbieta i Leszek Jarząbek - od 20 lat pomagają ludziom, swojej pomocy cały czas udzielają chorej na Stwardnienie Rozsiane, młodziutkiej piosenkarce Karolinie Bębenek. Wspierali budowę hospicjum.

Ludzie z sercem są zawsze tam, gdzie się innym dzieje krzywda.

Autorka programu "W twojej sprawie" zapowiedziała, że chce, aby statuetka "Homini Bono" za 2010 rok ruszyła w świat. Będzie przyjmowała kandydatury osób działających na rzecz innych ludzi, nie tylko z ziemi lubuskiej. Spotka się z każdą zgłoszoną osobą - zrobi wywiady. Finałem dla najlepszych będą liście.


Źródło;
Radio Zachód

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wielki uklon dla Pani :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli się zapuka do właściwych drzwi, to nam otworzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tutaj pomoc tych ludzi była wielka, wypowiadali się na antenie radia ,podkreślając że robią to z serca nie dla rozgłosu. Jednak powinno się o takich dobrych duszkach mówić, niech to będzie przykład dla wielu pozostających obojętnie. Nie zawsze jest łatwo do nich dotrzeć , bo wiem że te osoby chcą pozostać anonimowe i ile wysiłku kosztuje to żeby się ujawnili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci co pomagają nie lansują się sami, jest ich bardzo trudno namierzyć. Lubią działać anonimowo w ciszy i spokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.