Facebook Google+ Twitter

Homo Homini: PO odzyskuje poparcie, zaskakująco dobry wynik SLD

Z najnowszego sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini, przeprowadzonego dla Polskiego Radia na grupie 1083 osób wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się podczas tego weekendu, to PO otrzymałaby 36,7 proc. głosów. Na PiS głosowałoby 24,9 proc, na SLD 17, a na PSL - 8,3 proc.

 / Fot. PAPZ sondażu wynika, że do parlamentu nie weszłyby partie: PJN (2,8 proc.), Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska (2,5 proc.). Poniżej 1 proc. poparcia miałyby: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Unia Polityki Realnej, Partia Regionów, Liga Polskich Rodzin.

Żaden z 1083 ankietowanych nie wskazał na: Samoobronę RP, Prawicę Rzeczpospolitej, Stronnictwo Demokratyczne, partię Wolność i Praworządność, demokratów.pl, Ruch Autonomii Śląska oraz Stowarzyszenie Ordynacka.

Dla Polskiego Radia wyniki skomentował Marcin Duma, szef Instytutu Homo Homini. Wg niego lepsze notowania PO są związane z "reaktywacją Donalda Tuska". Ciekawy jest też dobry wynik SLD, który oznacza, że Sojusz Lewicy Demokratycznej ugruntowuje swoje poparcie. Przed problemem staje natomiast PJN. "PJN ma trudności ponieważ nie jest już nowością i musi znaleźć sposób i pomysł na swoje istnienie. Jeżeli nie - partia zniknie z polskiej sceny politycznej" - mówi Marcin Duma.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 18 marca na grupie 1083 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent poziom ufności 0,95.

Porównaj:

12 marca sondaż wskazywał na spadek notowań PO
5 marca różnice poparcia dla PO i PiS były niewielkie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (86):

Sortuj komentarze:

GOŚĆ
  • GOŚĆ
  • 30.04.2011 14:13

NASZYCH RODAKÓW CHYBA NIC NIE NAUCZY .JEŚLI U WŁADZY JEST PROSTACTWO TO CO WYMAGAĆ OD CIEMNEGO NARODU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, pamiętam i mierzi mnie to u obu stron. Odbieram takie zachowanie jako lekceważenie wyborców i sprowadzanie do roli głupiego motłochu, potrzebnego tylko do tego, żeby w razie potrzeby obrzucić kamieniami albo zgniłymi jajami partyjnego przeciwnika.
Marzy mi się, żebyśmy mogli dokonywać wyborów niemających nic wspólnego z partyjnym kluczem i żeby te międzypartyjne potyczki przeszły do historii. W każdym parlamencie i w każdym rządzie były szuje i byli ludzie rozsądni, uczciwi i kompetentni, to samo dotyczy ugrupowań politycznych. Niestety, nie da się odsiać plew od ziarna i dopuścić do władzy tylko tych właściwych, bo popierając partię dostajemy ją potem z całym "dobrodziejstwem" inwentarza...

Komentarz został ukrytyrozwiń
to-ja
  • to-ja
  • 21.03.2011 21:28

TY Konopka! Pisowska Solidarność -działa politycznie ! Katastrofa - nieszczęście przerobione na sprawę polityczną! Tylko na zadymianiu chcecie budować przyszłość. Wygrajcie raz w czysty pozbawiony intryg sposób! Bez nawoływania w kościołach do nienawiści..Bez straszenia starszych ludzi ruskimi i Niemcami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto przypomina pani sobie jak Tusk po wykryciu "afery hazardowej" krzyczał z mównicy sejmowej "to jest wojna" z PIS-em i zesłał kilku przybocznych najbardziej "zahartowanych" na odcinku "jednorękich bandytów" ministrów do ław sejmowych na front walki z PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jedna refleksja: wierni kibice PiS i PO rzucają się sobie do gardeł i z mściwą satysfakcją przyjmują porażki tego czy innego rządu - aż zacierają ręce z radości, że oponentowi noga się powinęła. Zapominają jakoś o tym, ze polityk zawsze sobie poradzi, zawsze znajdzie mniejsze czy większe korytko, a obywatel - zawsze dostanie w d....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę sobie przeczytać to:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Premier-Kaczynski-Czwarta-Rzeczpospolita-przegrala-bitwe-ale-wygra-wojne-1656565.html

Wojna, bitwa, mobilizacja, potężny front, kampania nienawiści - ta retoryka jasno pokazuje, że dla pana Kaczyńskiego Polska była, jest i będzie polem bitwy o władzę.

"Kaczyński oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość wyklucza rządzenie z Platformą Obywatelską. Wyjaśnił, że Platforma stała się podstawą frontu, który jest przeciwko Polsce, a poza tym bezpardonowo atakowała PiS."
"Premier wyjaśnił, że jedna z jego wypowiedzi, porównująca przegraną PiS w wyborach do 13 grudnia, była przenośnią."
"Premier powiedział, że jeśli proponowane przez Platformę Obywatelską komisje śledcze będą uczciwe, to staną się ciosem w Platformę. Jeśli jednak zostaną wykorzystane przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, to będą komisjami spod znaku 13 grudnia."

Komentarz został ukrytyrozwiń

To-Ja
"Mam marzenie ! Marzę aby PiS nigdy nie wrócił do władzy! Aby panował spokój w Polsce."

O jakim spokoju mowa ?

Związkowcy zapowiadają strajki w całej Polsce a taki "ruch społeczny " zmiecie rząd Tuska.

"Katastrofa Smoleńska" to zasługa obecnie rządzących i to ma być spokój !!!

To-Ja - Człowieku Masz niebezpieczne marzenia które jeśli się zrealizują doprowadzą do upadkiem Państwa Polskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
To-Ja
  • To-Ja
  • 21.03.2011 15:59

Mam marzenie ! Marzę aby PiS nigdy nie wrócił do władzy! Aby panował spokój w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
  • Ryszard Tercjak
  • 21.03.2011 10:08

Dokładnie Panie Siwiński-sam pamiętam czasy,kiedy 1,5 kg chleb kosztował 8 zł.a 1 kg cukru 10,5 zł.
Mój ojciec zarabiał 1650 zł.-O wędlinie trzeba było czasem zapomnieć-najtańsza zwyczajna kosztowała 44 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 21.03.2011 09:17

Rządzili prawi i sprawiedliwi :) Dobrze, że ostatni raz i to krótko :)
Jarosław Katyński, wyemigrował na własne życzenie na śmietnik historii tego kraju..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.