Facebook Google+ Twitter

Homokarty ślubne

Największy producent kart z życzeniami w USA, Hallmark wprowadził karty ślubne dla par jednej płci. Są na nich dwa garnitury, dwie suknie ślubne, dwa takie same kwiaty i inne motywy - pisze Time.com

Parada równości na ulicach Warszawy 7 czerwca 2008 / Fot. Bartek Kosiński/PolskapresseFirma twierdzi, że jedyną przyczyną wypuszczenia na rynek homopocztówek jest popyt na tego typu karty. Hallmark zrobił to wkrótce po uznaniu małżeństw tej samej płci przez stan Massachusetts, co wywołało spore poruszenie w USA.

Hallmark był dotychczas znany z tradycjonalizmu. Dopiero ostatnio poszerzył ofertę o bardziej oryginalne pocztówki, które obejmują także np. karty z życzeniami zajścia w ciążę lub udanego odwyku.

Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA) szacuje, że ponad 85 tysięcy par homoseksualnych zarejestrowało swoje związki od 1997 r., kiedy to stan Hawaje jako pierwszy dopuścił taką możliwość. Hallmark potwierdził, że wprowadzenie takich kartek po prostu im się opłaca, gdyż grupa potencjalnych odbiorców jest bardzo duża.

Pewne sklepy i oddziały firmy jednak rezygnują ze sprzedawania homokartek, gdyż otrzymują nieprzyjemną korespondencję lub naruszają one poglądy właścicieli sklepów.

Time.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.