Facebook Google+ Twitter

Homoseksualiści nie ukarzą Wałęsy i Pawłowicz

Noblista i profesor prawa powiedzieli o roszczeniach gejów i lesbijek to, co ich zdaniem myśli większość Polaków. Ruch Palikota oraz organizacje LGBT zażądały ich głów. Prokuratura odmówiła aktywistom.

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z zawiadomienia Ruchu Palikota w związku z wypowiedziami posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczącymi homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej. Nie dopatrzono się w wypowiedziach posłanki podobieństwa do ideologii faszystowskiej.

Według RP "przedstawianie przez posłankę Pawłowicz homoseksualizmu oraz związków jednopłciowych jako zagrożenia dla Polski stanowi jawne nawiązanie do ideologii faszystowskiej, której jednym z głównych elementów było zachowanie czystości narodu".

Reakcji prawnej i seksuologów nie doczekał się także apel Pawłowicz o pomoc dla homoseksualistów cierpiących z powodu swojej orientacji seksualnej. Wsparcie psychologiczne dla takich osób świadczą min. przedstawiciele sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Podczas styczniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich Pawłowicz mówiła m.in.: - W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot.

O Annie Grodzkiej posłanka PiS powiedziała: - Jak ja widzę faceta koło siebie, jak ja mam mówić "proszę pani?".

O odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie komentarza Lecha Wałęsy w "Kropce nad i" poinformowała Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Noblista nie dopuścił się propagowania nienawiści do mniejszości seksualnej twierdząc, że homoseksualiści muszą wiedzieć, że "są mniejszością i do mniejszych rzeczy się przystosować".

Śledczy badali sprawę pod kątem art. 256 i 257 Kodeksu karnego, mówiących o znieważaniu oraz nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość. - Żaden ze wspomnianych artykułów nie porusza kwestii różnic na tle orientacji seksualnej. Gdyby tak było, być może przyjrzelibyśmy się bliżej sprawie - tłumaczyli. Do Kodeksu Karnego lada dzień zostanie wprowadzony zapis o cechach nabytych i wrodzonych, których podważanie będzie łamało prawo. Poszerzona o takie zapisy "ustawa o mowie nienawiści" da podstawy pod ściganie autorów podobnych opinii.

Kilka dni po swojej wypowiedzi Wałęsa potwierdził, że nie zamierza nikogo za swoje słowa przepraszać, bo, choć szanuje mniejszości, uważa, że nie powinny się afiszować i narzucać większości swoich poglądów.

- "Może niezgrabnie, ale powiedziałem, że jeśli brać pod uwagę kwestie odmienności seksualnej, to dziś grupa osób o odmiennych od większości gustach lokuje się wedle ordynacji poza parlamentem, a jeśli w ramach parlamentu, to gdzieś w ostatniej ławie, bo więcej niż jeden mandat z tego nie wyjdzie" - pisał potem we "Wprost".

Wśród polityków noblista znalazł zrozumienie u Jarosława Gowina.

- "Homoseksualiści próbują narzucić swoje standardy. Zgadzam się z tą częścią wypowiedzi Lecha Wałęsy" - powiedział w TVN24 Jarosław Gowin.

Wałęsę masowo poparli internauci. Nie zabrakło głosów jak ten.

"Z wieloma Pana poglądami się nie zgadzam (...) Jednak są rzeczy, za które chciałbym Panu podziękować. Szczególnie za zdecydowaną postawę wobec homoseksualistów. Jest Pan jednym z niewielu polityków (obecnie na emeryturze), którzy mają swoje własne zdanie i mają odwagę publicznie bronić swoich poglądów, które zarówno ja popieram jak i cały mój zakład, czyli ponad 200 pracowników."

Te słowa zapisał w liście do byłego prezydenta znany gdański cukiernik Grzegorz Pellowski, który w studio TVN dodał: - Dzisiaj modne jest obnoszenie się z homoseksualizmem. Oczywiście, ci ludzie żyją wśród nas, ja ich absolutnie nie pozbawiam zdania. Natomiast obawiam się, że jeśli zaczniemy im ustępować to dojdzie np. do adopcji a to, moim zdaniem, niedopuszczalne.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu, kieruje się naukami kościoła bo jest tam mowa o poszanowaniu bliźniego, napiętnowane są zabójstwa i kradzieże. Tylko, że to wszystko jest też w polskim prawie. Jest Pan wybitnie zaślepioną jednostką i to widac po pańskich wypowiedziach - proszę wskazać chociaż jeden przykład sprawy sądowej rozstrzygniętej według nauk kościoła, a niezgodnie z prawem polskim. Jeśli Pan coś takiego znajdzie to jestem nawet w stanie Pana przeprosić za nazwanie ślepcem. A wstawka o naukach kościoła w porównaniu z Jezusem jak najbardziej w temacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym powiedział, że nasze sądownictwo ciągle jeszcze za bardzo kieruje się naukami kościoła. Na szczęście im to wreszcie przechodzi. I nie - nie jestem zaślepiony. Takimi to są kościoła gorliwi wyznawcy.

A i jeszcze jedno. Moim zdaniem nauki kościoła są o lata świetlne od nauk Jezusa. Już widzę jak On dyskryminuje jakichś ludzi i odmawia im prawa do życia po swojemu oraz każe sobie zakupić drogie szaty, rezydencje i płacić za każde odezwanie się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprecyzuję, bo mnie pan posądza o sofistykę - niesłusznie: nie są tak zideologizowane (genderowo), jak na zachodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Maria Czerw

/Po prostu nasze sądownictwo nie jest jeszcze zideologizowane/

Raz jest, raz nie jest. To zależy od tezy, którą chce się udowodnić:

link
/link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink
Po prostu nasze sądownictwo nie jest jeszcze zideologizowane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest Pan kompletnie zaślepiony. Gdyby to był nawet papież, to nie skazaliby Pawłowicz za propagowanie faszyzmu. Proszę zacząć myśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby to było np "towarzystwo świętości polskiej rodziny" to założę się, że prokuratura potraktowała by sprawę totalnie poważnie... Po prostu są u nas lepsi i gorsi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, to po prostu kompetentni ludzie którzy nie ścigają za wymysły lgbt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to znaczy "zażądali ich głów"? Tekst Wałęsy o mniejszościach owszem nie jest obraźliwy, ale ten o sadzaniu za murem już jest co najmniej na granicy. A pani Pawłowicz powinna ponieść konsekwencję swojej głupiej gadaniny. Ale najwyraźniej w prokuraturze też są osoby co posadziły by kogoś za murem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przenoszenie walki na słowa do sądu jest właściwie przyznaniem się do własnej głupoty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.