Facebook Google+ Twitter

Homoseksualizm w Kościele czyli uprzywilejowani w grzechu

Natura ciągnie wilka do lasu. Nie da się do końca zapanować nad ludzkimi instynktami, skłonnościami i biologicznymi potrzebami. Często biorą one nad nami górę. Jeżeli przy tym nie krzywdzimy innych, podlegamy prawu tolerancji.

Nie mam nic przeciwko homoseksualistom. Jest wiele środowisk społeczno-zawodowych, wśród których ta orientacja objawia się częściej, np. artyści (zwłaszcza tancerze i projektanci mody), skoszarowani żołnierze, marynarze, więźniowie. Także duchowieństwo Kościoła katolickiego.

Z punktu widzenia religijnej doktryny, ci pierwsi żyją w grzechu, potępiani przez Kościół, natomiast duchowni popełniając ten sam grzech, żyją jakby bez grzechu. Mój znajomy, na wieść o skandalu pedofilskim amerykańskich kardynałów, zupełnie mnie zaskoczył pytaniem: "Jeżeli taki kardynał, który jest najbliżej Pana Boga, nie boi się Sądu Ostatecznego, to może wie, że z tym Bogiem to lipa"? To nie jest naukowy dowód na nieistnienie Boga, ale jakaś logika w tym jest.

W końcu, nie udało się w tej materii utrzymać zmowy milczenia, wbrew narastającym faktom, i Kościół musiał coś z tym zrobić. Zrobił pierwszą w swojej długiej historii międzynarodową naradę w gronie zainteresowanych na temat walki z pedofilią. Homoseksualizm i małżeństwa księży nadal są "zamiatane pod kościelny dywan". Cóż, dobre i to. Punktem wyjścia do dyskusji stał się list
Benedykta XVI skierowany do katolików w Irlandii po pedofilskiej aferze księży, wykorzystujących seksualnie dzieci. Zapowiedziano walkę z tym zjawiskiem "w trosce o ofiary". W imieniu Kościoła i pedofilii odprawiono liturgię pokutną z przeprosinami, z symboliczną 15-minutową ciemnością za grzechy oraz po to, żeby nie było widać, kto się zarumienił ze wstydu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

konio
  • konio
  • 21.03.2012 12:20

a wierni,jak to wierni...zbrodniarzy ochronią,a ofiary napiętnują,przeklną i wyklucza ze społeczności.
Bo jak nakazuje prawo żydów-"świadczenie przeciw swemu rabinowi jest grzechem śmiertelnym",a że żydzi to starsi bracia w wierze, więc jak masz katoliku zeznawać przeciwko swemu pasterzowi,to lepiej idź i się od razu-wzorem Judasza- powieś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.