Facebook Google+ Twitter

Honda robi sobie przerwę w Swindon

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-17 07:32

Koncern samochodowy Honda ogłosił 4-miesięczną przerwę w produkcji w swoich brytyjskich zakładach w Swindon, skąd eksportuje do 60 krajów model Civic. Wobec zapaści na rynku samochodowym w Europie przestój potrwa od lutego do maja.

Będzie to najdłuższa przerwa w produkcji w brytyjskim sektorze motoryzacyjnym. Produkcję zawiesiły też zakłady Bentleya, Jaguara i Land Rovera, a Toyota i Nissan zasygnalizowały w tym tygodniu jej ograniczenie.
Honda nie planuje zwolnień i wszyscy robotnicy będą mogli wrócić do pracy w czerwcu. Przez pierwsze dwa miesiące przestoju będą otrzymywać pełne wynagrodzenie, ale w kwietniu i maju tylko 65 proc., a po powrocie będą musieli to odpracować. Honda zapowiedziała, że będzie podejmować dalsze „kroki zaradcze", by sprostać trudnej sytuacji na rynku, ale koncern nie może liczyć na pomoc finansową rządu w Londynie.

Po spotkaniu ministrów gospodarki w Brukseli unijny komisarz przemysłu, Guenter Verheugen zapowiedział wczoraj, że Unia nie zamierza rozluźnić przepisów w sprawie pomocy państwowej i konkurencyjności. Verheugen ostrzegł, że perspektywy dla firm samochodowych są „brutalne" i zapewne nie wszystkie przetrwają kryzys.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.