Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

44978 miejsce

Honduras. 14 osób zginęło podczas strzelaniny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-09 16:44

Na boisku piłkarskim w mieście San Pedro Sula, w północnej części Hondurasu, doszło do masakry. 14 osób nie żyje.

W północnej części Hondurasu, w mieście San Pedro Sula, doszło do masakry w wyniku której, śmierć poniosło 10 osób. Cztery kolejne ofiary zmarły po przewiezieniu do szpitala.

Według świadków zdarzenia, grupa uzbrojonych napastników otoczyła ofiary na boisku do gry w piłkę nożną, po czym otworzyła do nich ogień.

Motyw ataku nie jest jeszcze jasny, są jedynie spekulacje. Jedną z nich jest podejrzenie o porachunki między walczącymi między sobą przestępczymi gangami, toczącymi walkę o teren dla rozprowadzania narkotyków. Prawdopodobnie napastnicy strzelali do jednej lub dwóch osób, które były znane policji z rozprowadzania narkotyków.

Miesiąc temu, w podobnych okolicznościach na terenie fabryki butów w San Pedro Sula, życie straciło 18 osób. Honduras z pośród reszty krajów centralnej Ameryki uważany jest za najniebezpieczniejszy teren do życia, a to z powodu ciągłych wojen między narkotykowymi grupami przestępczymi. Ilość ofiar śmiertelnych w ciągu mijającego roku wzrosła kilkakrotnie i wciąż rośnie w niepokojącym tempie.

Barbara Świtalska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.