Facebook Google+ Twitter

Honkong. Polacy w hotelu objętym kwarantanną z powodu grypy A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-02 14:37

Polskie służby konsularne potwierdziły, że pośród 300 osób, które objęto kwarantanną w hotelu Metropark w Hongkongu, znajduje się 2 obywateli Polski. Konsul Przemysław Jenke poinformował, iż Polacy - w razie potrzeby - mogą liczyć na pomoc ze strony konsulatu. U jednego z gości hotelu - 25-letniego Meksykanina - potwierdzono obecność wirusa A/H1N1.

Hotel Metropark / Fot. PAP/ ALEX HOFFORDHotel Metropark otacza kordon policji. Funkcjonariuszom ze względów bezpieczeństwa nakazano założenie masek ochronnych. Kwarantanna w Hotelu Metropark potrwa około 7 dni.

Nie wszyscy goście hotelu zgodzili się na pobyt w odizolowanym budynku. Władze Hongkongu podały, że 12 osób przewieziono do dawnego ośrodka wypoczynkowego, znajdujące się w pobliżu granicy z kontynentalnymi Chinami. Decyzja o tygodniowej izolacji gości hotelu Metropark wzbudziła poważne kontrowersje wśród ekspertów medycznych. Niektórzy z nich uważają, że podjęte środki są zbyt radykalne.

Tymczasem władze Hongkongu wciąż nie mogą odnaleźć 10 osób, które w trakcie lotu z Szanghaju do Hongkongu, siedziały najbliżej Meksykanina, zarażonego wirusem świńskiej grypy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.