Facebook Google+ Twitter

Horoskopia - moje hobby

Każda szanująca się gazeta zamieszcza na swoich łamach horoskopy. Do gazet nie zaglądam, więc ta forma zdobywania wiedzy o przyszłości jest mi obca. Skoro jednak los człowieka zależy także od gwiazd, może czasami warto horoskopy czytać.

Horoskopia to moje hobby. Zajmuję się tą dziedziną wiedzy astrologicznej już od lat wielu i im bardziej zagłębiam się w jej arkana, tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że z tą horoskopią jest jednak coś na rzeczy... Bo jak mi upierdliwy los solidnie w d... dokopie, pociechy złudnej (jasna rzecz) też szukam w horoskopie, także by poszukać odpowiedzi na pytania, dotyczące losów moich przyjaciół i znajomych...

Znak Skorpiona

Znak Skorpiona / 24 października - 22 listopada/ / Fot. Ewa ŁazowskaSłońce wkracza w ten znak Zodiaku 24 października i pozostaje w nim do 22 listopada. Znakiem tym rządzi planeta Mars. Ludzie urodzeni w tym okresie siłą ducha przewyższają innych. Dobrzy z nich przyjaciele, ale źli wrogowie. Doznane urazy pamiętają długo i niechętnie przebaczają.

Sami silni, cudzą słabością gardzą. W pracy niezmordowani. Honory i zaszczyty, choć tego nie pragną, często bywają ich udziałem. "W miłości zachłanni i namiętni. Melancholia często ich dręczy, a czyny ich nie zawsze są zrozumiałe dla drugich" - co do tego nie mieli wątpliwości astrologowie wszystkich epok.

Znak Strzelca

Znak Strzelca / 23 listopada - 21 grudnia/ / Fot. Ewa ŁazowskaSłońce wkracza w ten znak Zodiaku 23 listopada i pozostaje w nim do 21 grudnia. Znakiem tym rządzi planeta Jowisz. "Kto przyjdzie na świat, gdy Słońce w znak Strzelca wstąpi, ten będzie odważny i śmiały nad podziw. Na łowach, igrzyskach, w rycerskich grach przodować będzie. Dalekie podróże są mu przeznaczone" - pisał włoski astrolog Roberto di Monteregio.

Urodzeni pod tym znakiem są na ogół silni fizycznie i urodziwi. Lubią ruch na świeżym powietrzu, także zwierzęta. Weseli i rozmowni. Mają dar nawiązywania kontaktów. "W przyjaźni wierni, hojni i szczodrzy, chociaż do gniewu skorzy, uraz długo nie pamiętają" - twierdził astrolog Avogardo.

Znak Koziorożca

Znak Koziorożca /22 grudnia - 20 stycznia/ / Fot. Ewa ŁazowskaSłońce wstępuje w ten znak 22 grudnia i pozostaje w nim do 20 stycznia. Znakiem Koziorożca rządzi planeta Saturn. "W ten czas kto się narodzi, będzie w młodości nad wiek poważny, los przeciwności nie będzie mu szczędził, dopiero w późniejszych latach fortuna okaże się dla niego łaskawszą" - tak charakteryzował ten znak Tycho de Brahe. Co do tego astrologowie wszystkich czasów są jednomyślni: ludzi spod znaku Koziorożca czeka życie pracowite, pełne trudu i przeciwności.

Konstelacja gwiazd zapewnia jednak Koziorożcom dobre zdrowie, silna wolę, wytrwałość i długowieczność. Na szczęście! Dlaczego? Ano dlatego, że urodziłam się pod wpływem tego znaku. Powiem więcej. Trafność tej charakterystyki zadziwia mnie już od lat wielu i może właśnie dlatego horoskopię także zaliczam do moich osobistych koników, czyli hobby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Najlepszy jest horoskop z Onetu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2009 23:05

Zainspirowany artykułem poświęciłem dzisiaj troszeczkę czasu na przejrzenie prasy. Przewertowałem stertę swoich gazet i dla pewności czy przypadkiem gazety które czytuję nie należą do tzw. klasy ,,B,, udałem się do zaprzyjaźnionej pani z kiosku. Pozwoliła mi przejrzeć na miejscu kilka egzemplarzy. Celem moim było porównanie publikacji na temat co mówią horoskopy. Wynik skandaliczny! Jednym słowem groch z kapustą, jedno czasopismo zaprzecza drugiemu, lub zwykłe kopiuj wklej, to ostatnie do przyjęcia ale reszta?. Dodam, że specjalnie porównywałem zapisy dotyczące tego samego okresu, czyli co mówi horoskop na dany tydzień. Nie dziwię się, że w kwestii horoskopów nie zagląda Pani do gazet. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2009 20:25

Właśnie!? Uciekł mi tekst i wyszło jak wyszło... To efekt siedzenia w nocy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Antoni - skomentowałam Pana artykuł, ukryty za linkiem. Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2009 22:39

Pani Ewo, Ewo:) te rysunki w klimacie pogodnie - uśmiechniętym - baśniowym są, patrząc na nie myśl powędrowała do Le Petit Prince i Antonie’a de Saint- Exupery, który swój tekst sam zilustrował:)
Dobrej Nocy i Pogodnych Snów Wszystkim:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2009 22:20

Pani Ewo - pozwolę sobie napisać, że jest to temat rzeka wraz z jej meandrami link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko się zgadza - Panie Antoni. Szczególnie osoby znające się na arkanach dużych i małych mogą wiedzieć - co znaczy posługiwać się taką formą zaglądania w nieznane i nieprzewidywalne... Artykuł jest tylko, moim skromnym zdaniem, malutkim fragmencikiem potężnego tematu. Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2009 21:58

Panie Tomaszu poruszył Pan bardzo ważny i ciekawy wątek. Zupełnie tak jak bym słyszał prawdziwego Tarocistę. Tu naprawdę należy zachować trzeźwy umysł i rozwagę, żeby nie wyrządzić komuś lub samemu sobie krzywdy. Sam artykuł jest świetnie napisany, bez wgłębiania się w pewne arkana. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu! Z doświadczenia i wieloletniej praktyki wiem, że przewidywanie przyszłości to faktycznie właściwość horoskopów. Nie mniej - charakterystyki osób urodzonych pod wpływem danego znaku są także immanentną cechą każdego horoskopu. Dowiódł tego światowej sławy francuski astronom, przyrodnik, literat i rysownik w jednej osobie - Camille Flammarion. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętajmy, że horoskopy, szczególnie te związane z astrologią (a nie wymyślane na kolanie przez redaktorów kolorowych gazet) to nie czysta zabawa. To konkretne "narzędzie" wyrosłe z konkretnej ideologi. Nie służą one do opisywania tego jakie są na przykład koziorożce. Bo po co to opisywać skoro to widać? Horoskopy mają powiedzieć nam o przyszłości - to jest ich zadanie. Jeśli ktoś w to nie wieży, to nie widzę sensu zawracać tym głowy. Szkoda czasu. Ale jeśli ktoś wieży i faktycznie horoskop się sprawdza, to niech zada sobie pytanie: co sprawia, że to działa? Siła kosmiczna? A co za tą siłą stoi? Czy aby ta siła działa na naszą korzyść, czy ona sama, lub to co za nią stoi, ma jakiś interes w stosunku do nas? W tego typu sprawach zawszę apeluję: zanim coś zrobicie pomyślcie nad tym bardzo poważnie. A jesli ktoś zajmuje się horoskopami z pełną świadomością z czym się to wiążę, to jego wolna wola, którą szanuję. tylko czy wiemy co tak na prawdę za horoskopami stoi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.