Facebook Google+ Twitter

Horrendalnie długi weekend!

W ciągu ostatnich kilkunastu lat zdążyliśmy zapewne przyzwyczaić się do różnorakich komplikacji związanych z tzw. majowym długim weekendem. To, co dzieje się w tym roku przekracza jednak najśmielsze oczekiwania i wszelkie granice tolerancji.

Nie wiadomo, czy wszyscy zdają sobie sprawę, iż w związku tegoroczną majówką niektóre instytucje nie funkcjonują w ogóle lub funkcjonują w ograniczonym zakresie przez aż 9 dni. Przykładem tu może być choćby działalność lubelskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Wydał on komunikat mówiący o tym, że pojazdy tego przewoźnika będą kursowały wg rozkładu z dnia sobotniego 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja. Oznaczać to będzie, że w sumie aż przez 9 kolejnych dni nie będą obowiązywały normalne rozkłady jazdy. Podobną decyzję podjęto w komunikacji warszawskiej, z tym, że tam Szybka Kolej Miejska w wyżej wymienionych dniach będzie jeździła normalnie.

Instytucją, która pobiła chyba wszelkie rekordy będzie m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Głusku k. Lublina. Będzie ona ona zamknięta przez pełne 9 dni, tj. od 28 kwietnia do 6 maja.

Przykłady takie można by oczywiście mnożyć w nieskończoność. Zastanawiająca jest tylko odpowiedzialność odpowiednich czynników za tego rodzaju absurd. Nie można przecież przejść do porządku dziennego nad tym, że publiczne instytucje utrzymywane z pieniędzy podatników na aż tak długi czas zawieszają lub ograniczają swoją działalność. Czy ktoś wreszcie postawi temu tamę. Czy winni tego stanu rzeczy zostaną w końcu rozliczeni?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.