Horror w Chorzowie - Clearex odpada

Clearex Chorzów zremisował z Action 21 Charleroi 3:3. Ten wynik dał awans Belgom, którzy po raz kolejny wyeliminowali chorzowską ekipę.

Początek spotkania / fot. Przemysław StyrnaUdany początek

Początek spotkania należał do Belgów, ale z biegiem czasu polska drużyna przejmowała inicjatywę. Po jednej z kontr, w 11. minucie Chorzowianie objęli prowadzenie. Świetnym strzałem popisał się Krzysztof Kusia i było 1:0. Trzy minuty później kibice zgromadzeni w chorzowskiej hali MORiS-u oszaleli z radości. Świetną akcję Clearexu wykończył Krzysztof Marzec i było 2:0. Chorzowska drużyna atakowała coraz śmielej i wszyscy czekali na kolejne bramki. Niestety pół minuty przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę strzelił belgijski zawodnik van Melkebeke. Po pierwszych 20 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1 dla Clearexu.

Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Świetnie w bramce Clearexu spisywał się Krzysztof Brzenk, który często ratował swoją drużynę przed utratą bramki. W 37. minucie w hali zrobiło się gorąco. Andrzej Szłapa strzelił na 3:1 i wydawało się, że Chorzowianie mają już zapewniony awans. Belgowie szybko wycofali bramkarza i zdołali w kolejnej akcji strzelić bramkę. 3:2 i dwie minuty do końca! Kibice robili wszystko, aby ich ukochana drużyna walczyła do końca. Niestety, kolejna akcja przyniosła Belgom wyrównanie, a jej strzelcem był Andre. Do końca meczu chorzowianom nie udało się już strzelić bramki i znowu odpadli z rozgrywek...

Kolejna porażka

Dwie bramki stracone w końcówce meczu sprawiły, że Clearex po raz kolejny nie zdołał awansować do czołowej czwórki europejskich drużyn. To już trzeci raz, kiedy Clearex został wyeliminowany przez drużynę Action 21 Charleroi. W poprzednich sezonach w decydujących meczach Clearex przegrał 2:3. Mimo porażki warto podkreślić, iż był to kolejny świetnie zorganizowany turniej w Chorzowie. Niesamowici kibice, dobra organizacja i wysoki poziom rozgrywek - to wszystko sprawia, że na takie mecze chce się przyjść.

Bramki dla Clearex-u: Krzysztof Kusia (11), Krzysztof Marzec (14), Andrzej Szłapa (37); dla Action: van Melkebeke (20). Zico (37), Andre (38).

Clearex: Brzenk - Filipczak, Leśniak, Szłapa, Marzec - Miozga, Maksym, A.Kryger, Kusia oraz Pawłowski.