Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24672 miejsce

Hortensja pnąca

Wiosna w pełni. W ogrodzie m.in. zakwitła hortensja pnąca.

Hortensja pnąca - królowa mojego ogrodu / Fot. Ewa ŁazowskaTen piękny krzew przywędrował do Europy z Chin. Hortensja pnąca (Hydranica anomalia petiolaris) rośnie niezbyt szybko, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji, po kilku latach może osiągnąć wysokość kilku metrów. Rekordowe okazy potrafią wspiąć się nawet na wysokość
10 metrów. Białe, baldaszkowate kwiaty hortensji pnącej o średnicy 15 cm rozwijają się na tym krzewie pod koniec maja, a roślina obficie kwitnie do końca lipca
wydzielając słodki, acz bardzo delikatny zapach. Jesienią liście hortensji pnącej przebarwiają się na piękny żółty kolor, a łodygi kwiatowe w kolor rudości. Roślina ta jest bardzo odporna na zimowe mrozy - w odróżnieniu od jej kuzynek, np. hortensji ogrodowych. Lubi ziemię próchniczą i kwaśną.
W moim ogrodzie hortensja pnąca wspina się po starej jabłonce, nie rodzącej już owoców. Ten
mariaż powoduje, że stara, złota reneta, co prawda - nie dostarcza mi już jesienią pysznych jabłek na dżemy i konfitury, ale za to jest dobrym wsparciem dla królowej mojego ogrodu, czyli hortensji pnącej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tadeuszu! Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo jeśli jest to właśnie hortensja pnąca, musi trochę pożyć w Twoim ogrodzie by zakwitnąć.Bardzo chętnie siadają na jej kwiatach trzmiele, więc będziesz miał co fotografować. :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na wiosnę dostałem do posadzenia w ogródku roślinkę samosiejkę. Nikt nie wie co to jest za cudo, mnie wydaje się że to jest właśnie wspomniana przez Ewę Hortensja pnąca... Jak zakwitnie to przekonam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.