Facebook Google+ Twitter

Hospicja w całej Polsce potrzebują wolontariuszy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-10 07:12

W tym celu po raz szósty ruszyła ogólnopolska kampania społeczna "Hospicjum to też życie". Ma ona zachęcić do wolontariatu hospicyjnego osoby w wieku emerytalnym.

Jak mówi organizatorka kampanii Jolanta Leśniewska z Fundacji Hospicyjnej, emeryci sprawdzają się w roli wolontariuszy, bowiem mają czas wolny, doświadczenie zawodowe i życiowe, a także ogromny potencjał. Ponadto osoby w wieku "pięćdziesiąt plus" są lojalne wobec wykonywanego zajęcia - przekonuje Leśniewska.

Krajowy duszpasterz hospicjów ksiądz Piotr Krakowiak dodaje, że również chorzy pomagają wolontariuszom, między innymi w odnalezieniu sensu życia po przejściu na emeryturę.

Według organizatorów, wolontariat to nie tylko opieka nad pacjentem, lecz również działalność biurowa, w tym księgowość czy poszukiwanie funduszy. To również pomoc w kuchni i przy pracach porządkowych.

Organizatorzy kampanii przekonują, że wolontariat to nie tylko zajęcie dla młodzieży. Apelują do emerytów i rencistów, by zgłaszali się do hospicjów w całej Polsce.

W inicjatywie bierze udział ponad 100 placówek z całej Polski. Informacje na temat ośrodków potrzebujących pomocy można uzyskać na stronie www.hospicja.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.10.2009 08:39

Hospicjum... medycyna bólu

ostatnio miałam okazje spotkać się z lekarzami z hospicjów "domowych" uczestnikami Międzynarodowego Sympozjum "Postępy w leczeniu bólu", które odbywało się w Zakopanem w dniach 8-10 października 2009 r.

...lekarka przemiła ciepła kobieta, powiedziała mi w trakcie rozmowy że dopiero po kilkudziesięciu latach pracy w zawodzie... pracując w hospicjum od 2 lat... że pomoc ludziom umierającym, że tu odnalazła "spełnienie"... praca w hospicjum jest dla niej "ukoronowaniem pracy lekarza". A pomoc ludziom umierającym to przede wszystkim zdolność poradzenia sobie z bólem "medycyna bólu" aby nie cierpieli.
Lekarz w hospicjum... pomóc osobie umierającej aby z jak najmniejszym bóle przeszła... do ŚWIATŁA

Link do fundacji medycyny bólu
http://www.fundacjabolu.pl/?p=program

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.