Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29668 miejsce

Hospicjum dla psów w Łodzi

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-08-13 11:06

Żwir, trochę betonu, drewniany plotek i coś, z czego mona zrobić dach - tyle potrzeba dyrekcji schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul.Marmurowej w Łodzi, żeby urządzić tam hospicjum dla starych i schorowanych zwierząt.

Na razie schronisko dostało stare płyty chodnikowe, jest też wyznaczone miejsce. Dyrekcja liczy na pomoc darczyńców i ma nadzieję, że hospicjum uda się uruchomić jeszcze przed zimą.

Azyl miałby powstać na tyłach pawilonu dla psów, gdzie teraz jest trawnik. Wystarczy wyrównać teren, wysypać go częściowo żwirem, a częściowo wylać betonem, żeby można było łatwo sprzątać. Na utwardzonym terenie powstaną boksy, w których staną budy dla "pensjonariuszy". Nad budami ma być zadaszenie, żeby deszcz i śnieg nie padał prosto na zwierzęta.

- Stare i schorowane psy muszą mieć miejsce, gdzie będą mogły w spokoju doczekać swoich dni. W normalnych boksach nie mają szansy na przeżycie - mówi dyrektor schroniska Bogumiła Skowrońska.

11 bud dla psich weteranów już jest, drugie tyle zostanie zamówionych w najbliższych dniach. Do pierwszych drewnianych domków przeniesiono już najstarsze i najbardziej schorowane zwierzęta. Na razie budy są ustawione na podwórku i w alejkach. Gdy powstanie hospicjum, zwierzęta zostaną przeniesione na tył placówki, gdzie będą miały więcej ciszy i spokoju.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.