Facebook Google+ Twitter

HOSPICJUM - Pod znakiem zapytania

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2008-06-18 17:05

Konińskie hospicjum, które miało nosić imię Jana Pawła II prawdopodobnie nie powstanie do końca tego roku. Konieczny jest bowiem gruntowny remont budynku przy ulicy Południowej, w którego części rezyduje obecnie Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy ,,Zielony Dom".

Miasto nie rozpocznie modernizacji zanim placówka nie opuści obiektu, a ta z kolei nie ma się gdzie przenieść. Na co dzień zapewnia opiekę ponad 30 przewlekle chorym osobom. Do wypełniania tych usług obliguje ,,Zielony dom" kontrakt z NFZ zawarty do końca bieżącego roku.

- Jedyną nadzieją jest zorganizowanie remontu etapami zwłaszcza, że zakład zajmuje tylko jedną kondygnację - mówi Marek Olszewski z ,,Zielonego domu".

- Nie da się remontować tego budynku etapami - tłumaczy natomiast Andrzej Sybis, zastępca prezydenta Konina. - Konieczne jest bowiem wyburzanie ścian, wymiana instalacji, budowa widny a nie da się tego robić przy obecności pacjentów.

Jeśli więc placówka opiekuńcza nie opuści budynku do końca czerwca, może zostać unieważniony przetarg na remont, a to na pewno wydłuży w czasie przygotowanie hospicjum, które przed końcem tego roku powinno złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o kontrakt na najbliższe trzy lata.

Prowadzący ,,Zielony dom", którzy zostali wybrani także na prowadzących przyszłe hospicjum, twierdzą, że mimo poszukiwań, nie udało się znaleźć na czas remontu lokalu zastępczego. Przyjęcia pacjentów na czas przejściowy odmówił koniński szpital. Dyrektor lecznicy nie widzi bowiem możliwości znalezienia dodatkowych pomieszczeń.

Jeśli więc zakład pielęgnacyjno - opiekuńczy nie opuści budynku do końca roku tego, poza unieważnieniem przetargu na remont, ogłoszony zostanie kolejny konkurs na prowadzącego hospicjum, a nowy operator będzie mógł wnioskować o kontrakt, ale z zapewnieniem władz Konina, że budynek będzie gotowy, choć nie od 1 stycznia 2009, jak pierwotnie przewidywano, tylko kilka miesięcy później.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.