Facebook Google+ Twitter

Hospicyjne dzieło pomocy

Pracownicy i wolontariusze mysłowickiego hospicjum Cordis opiekują się chorymi już od dwudziestu lat. W tym czasie, pomogli wielu osobom, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W 2009 roku rozpoczęli budowę nowego domu hospicyjnego w Katowicach.

Wnętrze nowego budynku / Fot. Hospicjum CordisSpołeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis zostało założone w 1990 roku w Mysłowicach. Od samego początku swojej działalności, zajmuje się domową i hospicyjną opieką nad osobami w ostatnim stadium choroby nowotworowej.

Z sercem do ostatnich chwil


Od 1 marca 1993r. rozpoczął działalność niepubliczny zakład opieki zdrowotnej pod nazwą Wnętrze nowego budynku / Fot. Hospicjum Cordis„Gościna serca św. Teresy od Dzieciątka Jezus” w ramach którego prowadzone jest hospicjum stacjonarne, przychodnia, centrum wielospecjalistycznej opieki ambulatoryjnej, poradnia oraz opieka domowa.

Od 1994 roku Hospicjum Cordis uruchomiło pierwszy w południowej Polsce oddział stacjonarny dla chorych umierających z powodu choroby nowotworowej. Na oddziale lekarze wraz z wolontariuszami starają się usunąć lub przynajmniej zmniejszyć objawy choroby, do których często należy silny ból, duszności, depresja.Wnętrze nowego budynku / Fot. Hospicjum Cordis Otaczają swoich pacjentów opieka i miłością, są także w pobliżu o każdej porze dnia i nocy.

Hospicjum posiada 13 miejsc stacjonarnych, gdzie terminowo przebywają chorzy. Rodziny przy łóżkach swoich bliskich mogą przebywać 24 godziny na dobę.
Pracownicy hospicjum Cordis obejmują opieką chorych, a szczególnie dzieci, także w ich domach rodzinnych. Dojeżdżają do nich nawet ponad 100 km od Mysłowic.Wnętrze nowego budynku / Fot. Hospicjum Cordis

Budowa nowego domu hospicyjnego


Wnętrze nowego budynku / Fot. Hospicjum CordisBudynek w którym obecnie prowadzone jest hospicjum nie spełnia już norm. Osób potrzebujących pomocy jest coraz więcej, natomiast ilość miejsc jest ograniczona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.