Facebook Google+ Twitter

Hot spoty w centrum stolicy. Nie zawsze za darmo

Nie jest łatwo połączyć się z internetem w centrum Warszawy. Kawiaranek internetowych jak na lekarstwo, a hot spoty płatne. I to słono. Są chlubne wyjątki mam nadzieję, że nie jedyne. O moich poszukiwaniach sieci w wielkomiejskiej sieci

fot. www.sxc.hu Chyba najwięcej szczęścia z dostępem do bezprzewodowego internetu mają studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Ci, którzy posiadają ważną legitymację studencką mogą podłączyć się do sieci w BUWie. A co w sytuacji, gdy pracę zaliczeniową będę chciała napisać na przykład w kawiarni na Nowym Świecie, a nie w bibliotece? Postanowiłam to sprawdzić. Ruszam na poszukiwanie hot spotów w centrum stolicy.

– Przepraszam czy jest u państwa hot spot? – zagaduję w Daily Cafe na Nowym Świecie. – A, ta kawiarnia? To tam za rogiem – odpowiada mi miła dziewczyna zza baru. Nie, nie kawiarnia. – Czy jest bezprzewodowy internet? – nie poddaję się. Dowiaduję się, że jest, ale dziś nie działa. Godzina kosztuje 8 zł. Hm... w kawiarni Mercers w tej samej okolicy internet jest bezpłatny, ale brakuje loginów. Niesamowicie uprzejmy chłopak obiecuje mi, że zdobędzie dla mnie login. Perfect. Trochę taniej, za dostęp do internetu zapłacimy w Trafficu – godzina kosztuje 5 zł.

fot. Agata ŚlusarczykAle na tym nie koniec poszukiwań bezprzewodowego internetu w stolicy. O hot spot pytam w "Cavie". "4 zł" mówi kelnerka. Pytam grzecznie – za godzinę?, a ona – nie, za 15 minut. Hm – a za godzinę? – drążę dalej. – Za godzinę 12 zł. Na Nowym Świecie jest też kawiarenka internetowa. 5 zł za godzinę. Kawiarenka jest mikroskopijna i duszna. Nie polecam. Oprócz darmowego Mercersa w PKiN, w Cafe Qulturalna internet też nic nie kosztuje.

W Warszawie istnieje też możliwość abonamentowego korzystania z hot spota w wybranych kawiarniach. Takie usługi oferuje np. Spotnet. Za ok. 73 zł miesięcznie można bezprzewodowo połączyć się z internetem w jednej z sześciu stołecznych kawiarni. Są to: Daily Cafe - ul. Świętokrzyska, Daily Cafe - ul. Złota, Jazz Bistro - ul. Piękna, Jazz Bistro - ul. Żurawia, Jazz Bistro - ul. Wałbrzyska, Cafe Szparka - Pl. Trzech Krzyży. Kupując abonament za ok. 180 zł z hot spotu można korzystać we wszystkich sześciu kawiarniach. Po opłaceniu faktury, użytkownik otrzymuje login i hasło zaproponowane przez siebie ważne 30 dni od daty aktywacji, co jest sporym ułatwieniem. Ale na to stać niewielu studentów. Nawet jeśli są posiadaczami przenośnych komputerów ( nota bene ich ceny są coraz niższe ) będą woleli wykupić usługę internetową najpewniej od rynkowego monopolisty. Internet powinnien być tańszy i bardziej dostepny w stolicy.Informacje o hot spotach w Twoim mieście

red.as

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Darmowy w nowopowstałej kawiarni SmaczaJama (kawa herbata tania, a ze zazwyczaj jest pustawo to mozna siedziec dlugo).

http://www.smaczajama.pl/lokalizacja.html

Pon-pt 9-22
sob-nd 10 -22

Uwaga zakaz palenia :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Instytut Historii Sztuki UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 ma swojego hot spota. Za darmo, ale zasięg wokół budynku ledwie parę metrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

o kurcze.. aż się zarumieniłam... uu obiach z matmą. Sorry. i pomyśleć, że zdałam maturę ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny artykuł, masz ode mnie plusa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do GUTa: jak widać w handlu nie zawsze 4x4=16; na ogół jest mniej (tu: 12). I baaaaaaaaaaardzo dobrze. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogo i niestety cienko... (to o warszawskich hotspotach). Konkretny & rzeczowy material,dziekuje za info! : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.09.2006 17:15

"Za godzinę 12 zł. No tak 4 razy 4" - eee... zawsze myślałam, że to się równa 16...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.