Facebook Google+ Twitter

Hotelarski horror - Francuscy turyści

Agencja Turystyczna Expedia wraz z TNS OBOP przygotowała sondaż wśród hotelarzy całego świata, w którym najgorzej wypadli turyści z Francji. Czym narazili się hotelarzom?

Za wzór kultury uchodzą Japończycy, to oni najlepiej zachowują się w hotelach. Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy i... Brytyjczycy. Mieszkańcy Francji, w różnych kategoriach sondażu, znajdowali się najniżej rankingu.

Nie taka elegancja z tej Francji / Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:IMG_0133(Eiffel_in_Evening).jpgAnkiety przesłane zostały do 32 tys. menadżerów hotelowych z całego świata. Ci głównie zarzucali Francuzom to, że trudno się z nimi porozumieć. Często mówią tylko we własnym języku i żyją w przekonaniu, że język francuski jest rozumiany na wszystkich kontynentach. W kategorii najgorszej sprawności językowej, to właśnie ten naród zajmuje niechlubne pierwsze miejsce. Francja przoduje także w skąpstwie. Kelnerzy i hotelowi boye narzekają, że nie ma co liczyć na napiwek od turystów znad Sekwany. Turyści z kraju Kartezjusza zajęli trzecie miejsce w rankingu zrzędzenia. Francuski oddział Expedii przedrzeźnia zachowania rodaków: "Nie ma dodatkowych ręczników? Gdzie się podziały malutkie mydełka? Jesteśmy na pierwszym piętrze i nie ma windy?!" Francuzi nie są lubiani także we własnym kraju - uplasowali się w pierwszej trójce najmniej popularnych turystów w kraju.

- Generalnie ceni się turystów, którzy po prostu wykazują się zdrowym rozsądkiem. Podróżnicy grzeczni, chętni zamienić choć kilka zdań w lokalnym języku, porządni, niehałaśliwi i mało kapryśni od razu zyskują w oczach zagranicznych hotelarzy - komentuje dla "Dziennika" Alexa Elisabeth-Tietze z agencji turystycznej Expedia. Polacy w tym samym rankingu znaleźli się na 14. pozycji, dostaliśmy 39 punktów na 100. Gorsi od nas są m.in. Rosjanie, Turcy czy Hindusi. Wyżej - na miejscu 13. - uplasowała się Brazylia.

Francja więc nie jest chyba taką "elegancją" jak się o niej mówi. Na pewno owa elegancja nie dotyczy narodowej kultury.

Źródło : Dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

z Niemcami nie mam dobrych wspomnień z tego roku.. zachowywali się... kiepsko. Krótko powiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niemcy? Brytyjczycy? Chyba wycieczki emerytów i rencistów - no ale to są najlepsi klienci dla hotelarzy. Mają pieniądze, przesiadują w restauracjach, korzystają z imprez fakultatywnych, nie za dużo piją i wcześnie chodzą spać :-). Ale co do Japończyków to chyba pełna zgoda. Spokojni, zdyscyplinowani, żądni wiedzy.
Obraz przeciętnego polskiego turysty też się zmienił w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Mamy więcej kasy, minęły czasy handlowania, jeździ coraz więcej młodych i wykształconych ludzi. No i znajomość języków obcych znacznie się poprawiła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.