Facebook Google+ Twitter

House Gigs "Pogonka", czyli koncerty w prywatnych mieszkaniach. Nowa moda?

House Gigs "Pogonka" to cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. Pomysłodawcą imprezy jest Bartek "Borówka" Borowicz. Łódź jest pierwszym miastem w Polsce w którym organizowane są tego typu koncerty.

 / Fot. Maciej Stanik/PolskapresseZasady House Gigs "Pogonka" są bardzo proste. W mieszkaniu przy ulicy Pogonowskiego 45 nie może być więcej niż 30 osób, działa tu zasada kto pierwszy, ten lepszy. "Wejściówka" na koncert kosztuje "co łaska" - w trakcie koncertu puszczany jest w ruch kapelusz do którego goście wrzucają dowolną kwotę. Do mieszkania zazwyczaj można wchodzić od godziny 20:00. Koncerty są akustyczne, dlatego organizatorzy proszą o wyciszenie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektrycznych. Uczestnicy mogą zabrać ze sobą alkohol, jedzenie, koce i poduszki.

Pomysłodawcą imprezy jest Bartek "Borówka" Borowicz. Jest dziennikarzem, managerem i wydawcą. Pracował m.in. w Wiadomościach Uniwersytetu Jagiellońskiego i w krakowskim oddziale "Gazety Wyborczej". Założył agencję koncertową Borówka Music, która zorganizowała ponad 1000 koncertów.

Skąd pomysł?

Jak podkreśla Borowicz w rozmowie z gazeta.pl "Nie mogliśmy znaleźć klubu dla Petera J. Bircha, który śpiewa jak Bob Dylan. W końcu wpadliśmy na pomysł zorganizowania koncertów w prywatnych mieszkaniach. Tak było w Londynie, Neede w Holandii i Kopenhadze. Strzał w dziesiątkę. Za granicą takie koncerty to norma. Gdy przeprowadziłem się do Łodzi, chciałem zbratać się z miastem. Peter miał duży "przelot" przez Polskę między koncertami, więc po drodze ściągnąłem go do Łodzi, żeby zagrał w mieszkaniu. Tak z jednorazowego koncertu powstał cykl "House Gigs Pogonka!".

360 Minutes Art w Soho Factory już 18 października. Zakup obraz zanim zostanie spalonyW łódzkim mieszkaniu przy ulicy Pogonowskiego grali już tacy artyści jak Peter J. Birch, Hey!Rabbit, Brett Perkins, Teddy Jr, ET Tumason. 8 października wystąpiła Halli Nordfjörd, songwriterka rodem z Islandii. Koncertowi towarzyszyła kameralna atmosfera, a artystka zagrała takie przeboje jak "The Bridge", "Cats" "Empires", czy "Poker face".

Kolejne spotkanie w House Gigs Pogonka 4 listopada. W mieszkaniu przy ulicy Pogonowskiego wystąpi songwriter z Ukrainy - Sasha Boole.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.