Facebook Google+ Twitter

How Polish Are You? Na amerykańskim serwisie BuzzFeed każdy może sprawdzić, czy jest... Polakiem

Czy chodziłeś do kościoła w każdą niedzielę, gdy byłeś dzieckiem? Czy tłumaczyłeś komuś, co komunizm oznacza w praktyce? Miałeś Fiata? Poloneza? A może obawiasz się tego samego tropikalnego wirusa, którego złapał Kwaśniewski?

 / Fot. VnGrijl CC BY 2.0 flickrAmerykański portal BuzzFeed zaprasza do rozwiązania quizu "How Polish Are You". Wystarczy odpowiedzieć na 76 pytań i dowiedzieć się, jak tam z tą naszą polskością. Jak podkreśla Anna Neyman, organizatorka quizu "We've all had Pierogi, that doesn't count!"

Wśród stwierdzeń, z którymi możemy, ale nie musimy się zgodzić m.in. otwierałem prezenty w Wigilię, piłem wódkę, uczyłem się niemieckiego, rosyjskiego w szkole, byłem w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku, wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, opuszczałem zajęcia w Dzień Wagarowicza, zakładałem elegancki strój pierwszego dnia szkoły, miałem Fiata, Poloneza, obawiałem się tropikalnego wirusa, który złapał Kwaśniewski, czy obawiałem się o swoje życie jeżdżąc Maluchem.

Zobacz także: "Szukam chłopaka z pociągu", czyli ogłoszenie, którym żyje internet. Pomożecie?

Quiz cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród polskich internautów, ale również wśród tych z zagranicy. Valeria Martsul z Rosji zwraca uwagę, że przedstawione stwierdzenia nie odnoszą się wyłącznie do Polaków: "W rzeczywistości nie są to tylko rzeczy, które są charakterystyczne tylko dla Polaków. Jestem Rosjanką i robię te same rzeczy". Z kolei Milena z Uniwersytetu Gdańskiego pisze: "47 pkt. na 76 - nie wygląda to zbyt dobrze, ale to nie moja wina, że nie straciłam zębów przez słodycze".

Quiz znajdziecie na buzzfeed.com

Źródło:buzzfeed.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.