Facebook Google+ Twitter

HP nie zamknie oddziałów w Polsce. Zapłaci 108 mln dolarów kary

Firma Hewlett-Packard przyznała, że dopuszczała się korupcji m.in w polskim koncernie. HP zapłaci karę w wysokości 108 mln dolarów. Amerykańska komisja giełd i papierów wartościowych wszczęła postępowanie na mocy ustawy antykorupcyjnej.

HP zapłaci karę za działania korupcyjne / Fot. By User:AxG (http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02716792.pdf) [Public domain], via Wikimedia CommonsJak podaje Polskie Radio, chodzi o trzy przypadki przekupywania przez HP funkcjonariuszy państwowych w Rosji, Polsce i Meksyku w celu uzyskania kontraktów. Urzędnikom państwowym związanymi z przetargami informatyzacyjnymi oferowano m.in pieniądze, sprzęt elektroniczny w tym komputery i laptopy HP, a także wycieczki. Propozycję łapówki złożono również dyrektorowi technologii informatycznych i komunikacyjnych KGP. HP Polska wydał na te działania około 600 tys. dolarów. W śledztwie udział wzięło amerykańskie FBI oraz polskie CBA.

W związku z tymi wydarzeniami padły podejrzenia o przeniesieniu polskiego oddziału na Słowację. Koncern zawarł jednak ugodę z amerykańską komisją giełd i papierów wartościowych (SEC). Biuro prasowe HP wydało komunikat, który oznajmia, że firma w dalszym ciągu prowadzi działalność w Polsce. Żadne z biur nie zostanie zamknięte. "Biznes w Polsce prowadzimy tak jak dotychczas" - zapewniła Clare Loxley, Director, Corporate Media Relations w HP EMEA i dodała, że informacje o zamykaniu polskich oddziałów to tylko plotki.

John Schultz, przedstawiciel kierownictwa HP podkreślił w wydanym oświadczeniu, że przedsiębiorstwo nadal będzie dostarczać klientom produkty i usługi najwyższej jakości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rozumiem, że skoro nasze CBA brało udział w ujawnianiu korupcji to połowa kary zasili polski skarb państwa. Będzie na zasiłki dla niepełnosprawnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.