Facebook Google+ Twitter

HP planuje zwolnić 16 tysięcy pracowników

W czwartek (23 maja), HP ogłosił wzrost zysków w drugim kwartale obecnego roku rozliczeniowego o 18 proc. Pomimo rosnących zysków, Hewlett - Packard nie zrezygnował z planów zwolnienia pracowników.

 / Fot. By LPS.1 (Own work) [CC0], via Wikimedia CommonsFirma już wcześniej zapowiedziała, że ma zamiar zwalniać pracowników w ramach restrukturyzacji ogłoszonej w 2012 r. W efekcie zwolnionych zostanie 34 tys. osób. Plan zakłada uproszczenie procesów biznesowych, przyśpieszenie innowacji, osiąganie niższych kosztów oraz lepszych wyników - podaje tvn biznes i świat.

Komunikat o zwolnieniach został opublikowany w czasie omawiania sytuacji finansowej firmy. Po opublikowaniu komunikatu, ceny akcji HP spadły na zamknięciu giełdy i w handlu międzysesyjnym.

Rok wcześniej HP miała 1,08 mld dolarów zysku przy 27,6 mld dolarów przychodów. W drugim kwartale tego roku odnotowano wzrost zysków o 18 proc. do 1,3 mld dolarów.

Zła passa firmy Hewlett - Packard wciąż trwa. W kwietniu 2014 r. HP przyznała, że dopuszczała się korupcji m.in. w polskim koncernie. Urzędnikom państwowym związanym z przetargami informatyzacyjnymi oferowano m.in. pieniądze, sprzęt elektroniczny, a także wycieczki. Propozycja łapówki złożona została również dyrektorowi technologii informatycznych i komunikacyjnych KGP.

W związku z tymi wydarzeniami, istniało ryzyko, że polski oddział zostanie przeniesiony na Słowację. Koncern zawarł jednak ugodę z amerykańską komisją giełd i papierów wartościowych.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: HP


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.