152940 miejsce

HSV Hamburg 3:1 Manchester City

W najciekawszym ćwierćfinale Pucharu UEFA, HSV Hamburg pokonał Manchester City 3:1. Komentator TVP, Maciej Iwański nazwał ten pojedynek przedwczesnym finałem. W mojej opinii słusznie.

Piotr Trochowski / Fot. PAP KAY NIETFELDPrawdziwe emocje zaczęły się zanim jeszcze udało mi się wygodnie zasiąść przed telewizorem. Już w 36. sekundzie spotkania, po pięknej dwójkowej akcji Robinho – Ireland, ten drugi otworzył wynik meczu. Jednak to były złe miłego początki dla zespołu gospodarzy. Bo już kolejne minuty spotkania należały właśnie do nich.

Chorwacki duet napastników - Olić, Petrić zmarnował dwie dogodne sytuacje. W 7. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Trochowskiego, swoich napastników wyręczył Mathijsen, który ładnym strzałem głową doprowadził do wyrównania. HSV po tej bramce nadal zaciekle atakował. Bardzo dobrze grali skrzydłowi, Trochowski oraz Pitroipa. Gracze z City of Manchester Stadium czyhali na kontrataki. Kilkakrotnie udało im się wyprowadzić składne i niebezpieczne akcje. Jednak brakowało precyzji przy wykończeniu.

Pod koniec pierwszej części meczu tempo spadło. Obie drużyny próbowały przedostać się na połowę rywala najprostszymi metodami. Długie przerzuty, to ten aspekt piłkarskiego rzemiosła, który często obserwujemy na naszych polskich boiskach. Jednak między naszymi rodzimymi krosami, a tymi w wykonaniu graczy z Niemiec i Anglii istnieje zasadnicza różnica. A mianowicie ponad 80 proc. tych wykonywanych przez graczy HSV i Manchesteru była celna.

W drugiej połowie na boisku pojawili się m.in. Garrido, który zastąpił Bridgea, Fernandes zmienił Wright-Phillips’a. Natomiast w ekipie gospodarzy pojawił się Guerrero, który wszedł za Olicia. Od samego początku gracze Martina Jola pokazali, iż zależy im na zwycięstwie. Niestety cały czas brakowało skuteczności. Dopiero w 62. minucie spotkania po zagraniu ręką Richarda bramkę z rzutu karnego strzelił Piotr Trochowski.

Piłkarze Manchesteru nie potrafili zaskoczyć gospodarzy. Sądzę, że zbyt dużo w taktyce Hughesa
zależy od dyspozycji Robinho, który w tym spotkaniu grał słabo. Goście zaatakowali, a Hamburg spokojnie czekał na możliwość kontrataku. Okazja nadarzyła się w 70. minucie kiedy to po dobrej centrze, świetnie dysponowanego tego wieczora Trochowskiego, trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Guerrero.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla HSV. Rewanż zapowiada się niezwykle interesująco. Podopieczni Hughesa na własnym stadionie mogą bardzo łatwo odrobić dwubramkową stratę. Jeśli chodzi o zespoły niemieckie, to lepiej prezentują się w Pucharze UEFA niż Lidze Mistrzów. Oto wyniki pozostały spotkań:

Martin Jol desygnował do gry następujący skład: Rost – Jansen, Benjamin, Mathijsen, Gravgaard – Trochowski, Pitroipa, Jarolim, Aogo – Olić, Petrić. Trener Manchesteru Mark Hughes również nie zaskoczył w wyborze meczowej jedenastki: Given – Richards, Onuoha, Dunne, Bridge – Zabaleta, Wright-Phillips, Robinho – Ireland, Bellamy, Sturridge.

Szachtar 2:0 Marseille
Paris SG 0:0 Dynamo Kijów
Werder 3:1 Udinese