Facebook Google+ Twitter

Hübner może przestać sprawować funkcję unijnego komisarza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-09 08:29

Dziennik "Polska" spekuluje, czy Danuta Hübner po zwycięstwie w wyborach do europarlamentu nadal będzie sprawować funkcję unijnego komisarza. Gazeta pisze, że między Hübner a Donaldem Tuskiem doszło do nieporozumienia na tym tle.

Hübner była przekonana, że jej start w wyborach z list PO był połączony z nieformalną gwarancją, że to ona będzie polskim komisarzem. Ponoć premier uważa, że wcale takiego układu z Hübner nie zawierał - donosi "Polska".

Gdyby tak się jednak stało, byłaby to nie najlepsza wieść dla Janusza Lewandowskiego - do tej pory typowanego na polskiego komisarza. Zdaniem jednego z polityków PO, z którym rozmawiał dziennik, w zamian Lewandowski może otrzymać szefostwo którejś z komisji w europarlamencie. Ale i to nie jest pewne, bo jeśli Jerzy Buzek nie zostanie szefem Parlamentu Europejskiego, to on otrzyma te funkcję - pisze "Polska". Zdaniem rozmówcy gazety nie można więc wykluczyć, że Lewandowski zostanie wezwany z Parlamentu Europejskiego do Warszawy i dostanie angaż w rządzie.

Więcej w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.