Facebook Google+ Twitter

Hübner odpiera zarzuty przewodniczącego partii Libertas

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 09:12

Unijna komisarz do spraw regionów Danuta Hübner stanowczo zaprzecza jakoby prowadziła kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego za pieniądze Komisji Europejskiej. Taki zarzut sformułował wobec niej szef partii Libertas, Declan Ganley, który domaga się, by polska eurokomisarz ustąpiła ze stanowiska.

Kandydująca z Warszawy do europarlamentu Danuta Hübner twierdzi, że kampanię rozpocznie dopiero w tę niedzielę, a na jej czas weźmie bezpłatny urlop. Do tego czasu prowadzi aktywną działalność w Komisji Europejskiej. Dziś odwiedziła na przykład włoski region Abruzji, dotknięty katastrofą trzęsienia ziemi.

Danuta Hübner zapewnia, że postępuje według unijnych przepisów, które regulują zasady uczestniczenia komisarzy w kampaniach. Declan Ganley zapowiedział, że Libertas złoży do Komisji Europejskiej wniosek o udostępnienie wykazu połączeń telefonicznych oraz terminarza Danuty Hübner. Przewodniczący Libertas uważa, że jak najszybciej powinno zostać rozpoczęte dochodzenie, dotyczące kampanii wyborczej polskiej komisarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.