Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10773 miejsce

Huczne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Sopocie

5 grudnia to prawdziwe święto wszystkich z pasją angażujących swój czas i energię w działalność wolontariacką. Tego dnia nagrodzono osoby, które są niekiedy bardzo skromne, a mają naprawdę wielkie serca. Oby więcej takich dni i takich ludzi.

Atmosfera była naprawdę niezapomniana. / Fot. Małgorzata OsowieckaSopockie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza organizowane były już po raz trzeci, tym razem pod hasłem "Otwarci na Wolontariat". Zresztą nie tylko w Sopocie, ale w wielu innych miastach całej Polski, zaangażowani w wolontariat ludzie świętowali i cieszyli się, że mogą i chcą pomagać. Taka gala to okazja, żeby zobaczyć, że obok jest tak wiele osób, którzy są tak samo zaangażowani. Bardzo miło przekonać się, że z roku na rok jest ich coraz więcej! A ten 2011 jest Europejskim Rokiem Wolontariatu, co czyni te święto szczególnie doniosłym i ważnym.

Galę w Urzędzie Miasta Sopotu rozpoczęto od najmilszego i długo oczekiwanego przez wszystkich zainteresowanych momentu - uroczystego wręczenia nagród. W ramach konkursu "Sopocki Wolontariusz Roku 2011" wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: w kategorii Wolontariat Indywidualny laureatką została Joanna Kucharska, a za Wolontariat Grupowy uhonorowano Krewniacy Club Trójmiasto. W tym roku konkurs poszerzył się o nową kategorię i po raz pierwszy nadano tytuł Sopocka Organizacja/Instytucja Przyjazna Wolontariuszom. Te zaszczytne miano przypadło Fundacji Trzeba Marzyć, której wolontariusze znaleźli powołanie w spełnianiu marzeń chorych dzieci.

Lechosław Dzierżak z nagrodzonego Krewniacy Club Trójmiasto podczas debaty. / Fot. Małgorzata OsowieckaPo rozdaniu medali, wyróżnień i róż dla wszystkich, nie tylko nagrodzonych, wolontariuszy, nadszedł czas na specjalną debatę. Podczas tegorocznych sopockich obchodów odbyła się ona pod hasłem "Otwarci na wolontariat". Do udziału zaproszeni zostali praktycy zajmujący się wolontariatem na co dzień - Monika Zarczuk (Fundacja Integralia), Magda Herszkowicz (Centrum Współpracy Młodzieży), Marcelina Osak (Fundacja Trzeba Marzyć) i Lechosław Dzierżak (Krewniacy Club Trójmiasto, na zdjęciu obok).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.