Facebook Google+ Twitter

Huczne obchody rocznicy konstytucji w Krakowie

W Krakowie zapalono już pierwsze znicze pod Grobem Nieznanego Żołnierza. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które przygotowało miasto, by uczcić ten dzień. Na krakowskich Błoniach już niedługo paradować będą ułani.

Znicz płonący na Placu Matejki. /Fot. Jacek Filipek / Fot. Jacek FilipekUczestnicy uroczystości wzięli udział we mszy świętej w Katedrze Wawelskiej. Przed 12 pojawili się na Placu Św. Idziego przedstawiciele władz miasta i województwa, którzy złożyli wieniec pod Krzyżem Katyńskim. Na czele pochodu jechali ułani, potem przemaszerowało wojsko, policja, straż miejska, weterani i harcerze. Uczestniczący w obchodach spod Placu Św. Idziego ruszyli ul. Grodzką w stronę Rynku Głównego. Przechodząc obok Kościoła Mariackiego udali się w kierunku ul. Floriańskiej, skąd dotarli na Plac Matejki. Około 13:30 pod Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczystość. Kwiaty złożył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz marszałek województwa, wicewojewoda Mucha oraz przedstawiciele licznych klubów partyjnych. Oprócz przedstawicieli władz kwiaty składały liczne organizacje kombatanckie.

W programie dzisiejszych obchodów święta Konstytucji 3 maja znajduje się Majówka z Kawalerią. Kawaleria będzie demonstrować musztrę paradną, która zakończy się pokazem szarży. Najmłodsi będą mogli przejechać się na koniach. O 18 na płycie Rynku Głównego odbędzie się lekcja śpiewania. Kabaret Loch Camelot nauczy przybyłych na rynek mieszkańców i turystów śpiewania "Majowej Jutrzenki". Organizatorzy przygotowali 2500 bezpłatnych śpiewników, które będą rozdawane zainteresowanym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.