Facebook Google+ Twitter

Huczne otwarcie Mistrzostw Małej Ligi Baseballowej w Kutnie

Jedenaście drużyn z różnych krajów spotkało się w środę na placu Piłsudskiego, by uroczyście otworzyć Mistrzostwa wyłaniające najlepszych z Regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Prezentacja jedenastu drużyn przed Urzędem Miasta Kutno / Fot. Piotr PanfilImprezę otworzył Zbigniew Burzyński – Prezydent miasta Kutno. Po przemowie władz miasta ruszyła Parada Młodości. Wszystkie reprezentacje krajów przemaszerowały od Placu Piłsudskiego na Plac Wolności przez kutnowski deptak – ulicą Królewską. Towarzyszyła im orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie.

Przemówienie Prezydenta Kutna - Zbigniewa Burzyńskiego / Fot. Piotr PanfilO godzinie 18.30 już na dobre Mistrzostwa zainaugurował mecz, w którym Włochy zmierzyły się z Białorusią. Spotkanie to odbyło się na Europejskim Centrum baseballowym. Wszystkie rozgrywki potrwają do 19 lipca.

Zespoły biorące udział w rywalizacji: Polska, Hiszpania, Mołdawia, Szwecja, Litwa, Niemcy Anglia, Ukraina, Włochy, Holandia oraz Białoruś.

Sędziowie wraz z maskotką Małej Ligi baseballowej w Kutnie / Fot. Piotr Panfil
Już teraz Kutno zaprasza na dalszy ciąg atrakcji, związanych z rozgrywkami baseballowymi, bowiem w czasie wakacji odbędą się tu jeszcze Mistrzostwa Europy. A wszystkich, którzy o tym nie wiedzą, informujemy, iż Kutno jest stolicą europejskiego Baseballa.
Miasto posiada wysokiej klasy stadion baseballowy z pięcioma boiskami do gry oraz zaplecze hotelowe dla przyjeżdżających tu z całego świata zespołów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Unikatowy news!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.