Facebook Google+ Twitter

Huebner i Kamiński nie sprawdzają się jako lokomotywy wyborcze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 07:38

Danuta Huebner i Michał Kamiński nie są lokomotywami list wyborczych PO i PiS, którym przewodzą - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na wyniki sondażu GfK Polonia.

Zgodnie z nimi, Huebner - polska komisarz Unii Europejskiej do spraw polityki regionalnej, zdobywa jedynie 39 procent głosów wyborców deklarujących głosowanie w wyborach do europarlamentu na Platformę Obywatelską. Socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego Jarosław Flis ocenia, że nie jest to rewelacyjny wynik. Według niego naprawdę mocni kandydaci zbierają dla swoich list 70-80 procent głosów. Jako przykład podał wyniki Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego w swoich okręgach podczas wyborów w 2007 roku.

Z kolei były minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński, który jest w stolicy jedynką listy PiS może liczyć na zaledwie 18 procent głosów. Przy tym depcze mu po piętach Paweł Poncyljusz, na którego swój głos chce oddać 11 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości. - To wynik na poziomie spadochroniarza z innego regionu, a nie powszechnie znanego polityka - ocenia sondażowe poparcie dla Kamińskiego Jarosław Flis.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.