Facebook Google+ Twitter

Huebner: Polska musi jak najszybciej dostosować przepisy do unijnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 07:40

Danuta Huebner apeluje na łamach "Pulsu Biznesu" do polskiego rządu o szybsze dostosowywanie przepisów do unijnych. Unijna komisarz d.s. polityki regionalnej podkreśla, że Polska najsłabiej z nowych krajów wspólnoty wykorzystuje fundusze z Brukseli na inwestycje infrastrukturalne.


Niezgodność naszych przepisów z unijnymi może, zdaniem Huebner, kraj słono kosztować.

"Puls Biznesu" przypomina, że trwa spór Polski z Brukselą o prawo zamówień publicznych. Gazeta wyjaśnia, że obecne przepisy są niezgodne z unijnymi i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Komisarz zaznacza, że czekający w Sejmie projekt ustawy o zamówieniach publicznych również zawiera przepisy sprzeczne z unijnymi. Zdaniem Huebner wątpliwości budzi także projekt ustawy upraszczającej procedury dla przedsięwzięć związanych z organizacją EURO 2012.

Na łamach "Pulsu Biznesu" komisarz wyjaśnia, że jeśli te przepisy zostaną przyjęte, pieniądze otrzymane na inwestycje Polska będzie musiała zwrócić. Unijna polityk dodała, że wkrótce kończą się dla naszego kraju okresy przejściowe. Bruksela zacznie wtedy Polskę traktować bez taryfy ulgowej.

"Puls Biznesu"/iar/kw/jurczynski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.