Facebook Google+ Twitter

Humaniści do roboty - kariera w sektorze kreatywnym

Kondycja naszej gospodarki wyciska ostatnie poty z młodych ludzi wkraczających na rynek pracy. Nie każdy chce być lekarzem, inżynierem czy prawnikiem, nie każdy również chce grzać przysłowiową ławę na bezrobociu.

Wykres obrazuje wynik Polski w eksporcie produktu kreatywnego w skali światowej. / Fot. ccipoland.blogspot.comMoże czas obalić mity krążące w społeczeństwie, przepowiadające dobre posady wyłącznie dla absolwentów studiów wyższych o profilu ścisłym. Może warto zachęcić młodych ludzi i pokazać i możliwości pracy w innych prężnych sektorach gospodarki? Humaniści - czas ruszyć głową! Zastanawiacie się gdzie szukać tej pracy? W sektorze kreatywnym - prowadzenie fanpage, praca w agencjach reklamowych, tworzenie kampanii adwords czy kreowanie wizerunku firmy. Brzmi mało poważnie? Nic podobnego, specjaliści od Socjal Media, SEM czy Content Designu to powoli standard na rynku pracy.

Branża kreatywna to także szerokie pole do popisu dla artystycznych dusz z zacięciem biznesowym. Produkty rękodzielnicze i usługi rzemieślnicze na dobre wróciły do łask konsumentów. Działalność w tym zakresie powinna jednak być nastawiona na nowoczesny wizerunek marki- dostępność w mediach społecznościowych i blogosferze to podstawa, ponadto pomysłowość i nieszablonowe myślenie otwierają drzwi do zaistnienia na rynku. Więcej na temat branży kreatywnej przeczytasz na moim blogu, zapraszam serdecznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.