Facebook Google+ Twitter

Huragan Dean pustoszy Meksyk

Po godzinie 10 czasu polskiego huragan piątej, najwyższej kategorii wkroczył na ląd półwyspu Jukatan należącego do Meksyku. Już wiadomo, że Dean jest najsilniejszym huraganem jaki uderzył w ten region od 15 lat.

Woda miejscami spiętrza się o 10 metrów. Wiatr wieje ze stałą prędkością 270 km/h, a ciśnienie spadło do 908 hPa. Już poczynione są pierwsze zniszczenia. Powalone bądź połamane palmy upadając skutecznie niszczą domy i tarasują drogi. Plaże zostały całkowicie zmyte. Ludzie znajdują się w schronach.

Jako że centrum huraganu znajduje się nad lądem, znaczy to, że będzie on systematycznie słabnąć. Najprawdopodobniej w nocy opuści ląd i skieruje się na południowy kraniec Zatoki Meksykańskiej, gdzie znajduje się wiele platform wiertniczych. Jego intensywność już spadła do trzeciej kategorii. Z taką też siłą uderzy jutro wieczorem w wybrzeże środkowego Meksyku, po czym skieruje się w głąb lądu. Wszędzie tam mieszkańcy będą zmagali się z ulewnymi deszczami i obsunięciami ziemi.

Jak na razie huragan Dean zabił 12 osób i spowodował potężne zniszczenia na Dominikanie, Haiti, Jamajce, w Portoryko i Małych Antylach.

Zobacz huragan nad Jukatanem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.