Facebook Google+ Twitter

Huragan Gustaw nie zagraża polskim statkom w USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 12:20

Polskie statki cumujące pod Nowym Orleanem są bezpieczne. Według Krzysztofa Gogola, rzecznika prasowego Polskiej Żeglugi Morskiej, huragan "Gustaw" nie powinien zagrozić statkom "Pilica" i "Warta". Rzecznik wyjaśnił, że obydwa statki są przygotowane na spotkanie z żywiołem, cumują w bezpiecznej odległości od brzegu, mają zarzucone po dwie kotwice i maksymalny balast, by jak najmniejsza część statku była wystawiona na działanie wiatru.

Krzysztof Gogol dodaje, że załogi naszych statków mają doświadczenie w tego typu sytuacjach. Podkreśla, że polskie statki często pływają do Nowego Orleanu, więc ich kapitanowie wiedzą jak zachować się w razie spotkania z huraganem.

Huragan "Gustaw" w najbliższym czasie dotrze do wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie władze obawiają się że "Gustaw" bedzie jeszcze groźniejszy niż huragan "Katrina" który trzy lata temu spustoszył Nowy Orlean. W rejonie przejścia huraganu są trzy statki Polskiej Żeglugi Morskiej - "Pilica" i "Warta" cumujące pod Nowym Orleanem" i "Wisła" u wybrzeży półwyspu Jukatan w Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.