Facebook Google+ Twitter

Huragan Gustaw zmierza w stronę Nowego Orleanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-31 07:47

Potężny huragan Gustaw zmierza w kierunku wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Burmistrz Nowego Orleanu zarządził obowiązkową ewakuacje miasta. Do hoteli i schronisk udało się już kilkaset tysięcy osób.

Gustaw bardzo szybko przybiera na sile. Z tropikalnego sztormu w ciągu 24 godzin zmienił się w huragan 4 kategorii. Prędkość towarzyszącego mu wiatru przekracza 230 kilometrów na godzinę. Huragan spowodował już śmierć 80 osób na Karaibach, jego skutki odczuwają obecnie mieszkańcy Kuby.

Po przejściu nad Zatoką Meksykańską Gustaw uderzy w amerykańskie wybrzeże. Na jego trasie może znaleźć się Nowy Orlean, który 3 lata temu poważnie ucierpiał w wyniku huraganu Katrina.

Jeszcze zanim burmistrz Nowego Orleanu zarządził obowiązkową ewakuację, miasto opuściła połowa jego mieszkańców. Przez całą sobotę autostradą prowadzącą na północ ciągnął sznur samochodów. Ci, którzy nie posiadają własnych aut byli wywożeni autobusami. W ewakuacji pomagają tysiące żołnierzy Gwardii Narodowej.

Do Nowego Orleanu i innych rejonów zatoki meksykańskiej ma zostać skierowane wojsko. Uderzenie huraganu Gustaw w amerykańskie wybrzeże nastąpi prawdopodobnie w poniedziałek wieczorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.