Facebook Google+ Twitter

Huragan Irene przejdzie przez Stany Zjednoczone

Z soboty na niedzielę na terenie Stanów Zjednoczonych przejdzie huragan o nazwie Irene. Zalane mogą zostać tereny: Manhattanu, Red Hook i Coney Island na Brooklynie. Do terenów zagrożonych należy także Rockaways na Queensie, Staten Island.

Huragan przeszedł przez Dominikanę, wyspy Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze i Portoryko.Zagroził wybrzeżom Florydy, Karoliny Północnej i Południowej / Fot. NHC/http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:09L_2011_5day.gif&filetimestamp=20110827051833Zdjęcie satelitarne Nowego Jorku / Fot. AAK/Public Domain27 sierpnia będzie dla nowojorczyków czasem bardzo trudnym, wręcz krytycznym. Moi znajomi, którzy podają informacje na bieżąco, nie kryją niepokoju związanego z tym, co nastąpi wkrótce. Prędkość wiatru wynosząca 140 kilometrów na godzinę, nie jest powodem do optymizmu. Możemy mieć do czynienia z huraganem pierwszego stopnia.

Irena to huragan trzeciej kategorii. Towarzyszą jej intensywne opady deszczu, wiatr o prędkości powyżej 180 kilometrów na godzinę i kilkumetrowa fala powodziowa. Właśnie dlatego mieszkańcom położonych na wybrzeżu miejscowości nakazano ewakuację.

Hurricane Irene / Fot. NASA/Public domainWładze proszą nowojorczyków o niewpadanie w panikę. Może dojść do ewakuacji 75 tys. osób. Najważniejsze, że już prowadzone są działania władz terenów zagrożonych. Niestety burze i silny wiatr mogą spowodować poważne szkody.

W najgorszym razie huragan pierwszej kategorii da się we znaki mieszkańcom nisko położonych oraz nadbrzeżnych terenów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.