Facebook Google+ Twitter

Huragan Sandy. Koszmar Nowego Jorku

- Koszmarne wiadomości i lęk przed każdą chwila. Huragan wywołał w nas prawdziwy szok - mówi Elizabeth.

Elizabeth Wieckowski / Fot. dodekPiątek 26 października 2012 roku, nie był dniem jak każdy inny. W pracy Elizabeth już od radna odbierała -emaile o tym, że może uderzyć huragan, a także o procedurach komunikacji itp. Wiadomości te natychmiast przypomniały jej o poprzednim huraganie Irene a także o tym, że grozi to utratą energii elektrycznej, dachu nad głową a nawet życia. Mieszkańcy Nowego Jorku musieli więc zaopatrzyć się w latarki a także w zapas baterii, żywność oraz inne niezbędne rzeczy potrzebne do przetrwania.

Pojawił się poważny problem z wodą pitną gdyż w każdej chwili mogło jej zabraknąć. W kranach mogło dojść do poważnego zanieczyszczenia wody pitnej a to groziło zatruciem. Z powodu sztormu sklepy były pozamykane a to zmusiło do zakupu żywności na kilka dni.

Jak wspomina Elizabeth, kilka dni nie było możliwości gotowania obiadów, więc spożywali wcześniej przygotowane posiłki, niestety już na zimno. W tak ciężkiej sytuacji ludność zmuszona jest do spożywania suchej żywności takiej jak np. chleb, krakersy, suchary, itp.

28 października, podmuch wiatru był silniejszy niż zwykle pomimo że huragan był kilkaset mil od Nowego Jorku. W radiu podawano informacje o prawdopodobnej trasie huraganu, przemieszczającego się w stronę New Jersey, New York i Connecticut. Przepowiadali, że huragan dotrze do lądu w poniedziałek po południu i pójdzie na północ podczas wyższego wpływu, który istniał przez trzy dni.

Miasto Nowy Jork ogłosiło ewakuację dolnego Manhattanu oraz miejsc przy rzekach, zatokach i przy oceanie, np na Long Island, gdyż poziom wody znacznie mógł się podnieść, co doprowadzić mogło do powodzi. W niedzielę w miejscach na dolnym Mahnattanie woda przedostała się z oceanu na ląd. Również Michael Bloomberg, burmistrz miasta Nowy Jork, ogłosił, że cała komunikacja miejska przestanie funkcjonować już w niedzielę. Od godz. 7. po południu stanęły metro i pociągi, a autobusy o godz. 9 wieczorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.