Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26741 miejsce

Huraganowe wiatry na Wyspach Kanaryjskich

Nieczynne lotniska, brak prądu i zamknięte szkoły to utrudnienia z jakimi zmagają się turyści i mieszkańcy Wysp Kanaryjskich. Wszystko z powodów huraganowego wiatru, którego prędkość dochodzi do 130 km/h.

Wyspy Kanaryjskie to archipelag siedmiu górzystych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim. / Fot. Guido Haeger, Creative Commos 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PdM2.jpgNa morzu otaczającym archipelag Wysp Kanaryjskich wiało dziś z siłą 7 st. w skali Beauforta. Fale miały nawet 5 metrów wysokości. W tej sytuacji władze wprowadziły stan wyjątkowy. Odwołane zostały zajęcia w szkołach na Lanzarote i Fuertewenturze. Duże utrudnienia czekają turystów, którzy będą chcieli opuścić Kanary. Od niedzieli nie odleciało 50 samolotów, a lotnisko na wyspie La Palma zostało zamknięte. W wielu miejscach nie ma prądu.

Władze Wysp za pośrednictwem mediów apelują do mieszkańców i turystów, aby do wtorku powstrzymali się od podróży samochodowych. Ostrzegają przed wybieraniem się w wyżej położone tereny wysp La Palma, Teneryfa i Gran Canaria. Tam podmuchy wiatru mogą być niebezpieczne dla pojazdów.

Jak podaje TVN Meteo, huragany szaleją także w wielu rejonach kontynentalnej Hiszpanii, od Malagi po Zatokę Biskajską. Stacje meteorologiczne przestrzegały przed silnym sztormem z falami osiągającymi ponad 5 metrów wysokości.Wyspy Kanaryjskie to archipelag siedmiu górzystych wysp położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki, zaliczanych do Makaronezji. Wyspy te należą do Hiszpanii i są popularnym miejscem odpoczynku dla wielu turystów.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.