Facebook Google+ Twitter

Hurra! Za miesiąc matura

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-07 15:32
  • Creative Commons

Ale ten czas leci! Do matury pozostał niecały miesiąc. Kiedy się tego wszystkiego nauczyć? Język polski, matematyka, język obcy i w większości przypadków, co najmniej jeden dodatkowy przedmiot. O rany!

Jako tegoroczna abiturientka powoli zaczynam się denerwować nadchodzącą maturą. Podobnie, jak większość maturzystów, zastanawiam się jak to będzie, czy się uda, czy wynik będzie dobry, czy pytania "siądą"? Setki pytań, brak odpowiedzi. Ostatni rok nauki bardzo szybko minął, a w głowie jakoś tak nie czuć szczególnie większej ilości wiedzy, a wręcz przeciwnie. Człowiek dochodzi do wniosku, że nic tak naprawdę nie umie. Całe szczęście jest to tylko złudzenie, a wynik na maturze na pewno będzie pozytywny.

Niestety pojawia się kwestia studiów i ilości potrzebnych punktów, aby dostać się na "wymarzony" kierunek, na właściwą uczelnię. Czasami wynik z matury nie jest wystarczający, aby zostać przyjętym na dany kierunek na danej uczelni. Rodzi się wówczas pytanie: co zrobić? To nie koniec świata! Wynik z matury można poprawić rok później, a wolny czas wykorzystać na naukę lub dodatkową pracę (od maja rynek niemiecki się otwiera). Na pewno nie wolno nam panikować, bo jeżeli się coś nam nie udało, to trzeba wyjść z założenia, że tak właśnie miało być, a dzięki temu być może poznamy coś nowego, nauczymy się wytrwałości, spotka nas coś niesamowitego. Pewnym jest, że nic nie dzieje się z przypadku.

Cóż, tegorocznym maturzystom życzę powodzenia! Nie poddawajmy się, bo przecież, co by się nie wydarzyło, to i tak będzie dobrze.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: szkoła matura


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.