Facebook Google+ Twitter

HURT w Piwnicy już niebawem!

Już 16 stycznia, 2009 roku w klubie Piwnica 21 w Poznaniu wystąpi znana grupa HURT. Będzie to ich drugi koncert w tym roku, podczas którego z pewnością usłyszymy takie hiciory jak: "Załoga G", "Lecę Ponad Chmurami" czy "Alarm Cykliczny".

Zespół HURT powstał na początku 1992. Początkowo funkcjonował jako luźny projekt o charakterze towarzysko rozrywkowym. Pierwszym ważnym koncertem był dla grupy udział w "Przystanku Woodstock 1995" zorganizowanym przez Jurka Owsiaka i WOŚP.

Ich pierwsza płyta, pod ciekawym tytułem. "Musisz to kupić" ukazała się w 1999 roku, dzięki współpracy z wytwórnią SP Records. Zespół zaczął przechodzić od tamtego czasu pewien "muzyczny renesans". Syntetyczna, odgrywana z playbacku perkusja została zamieniona na "żywą", natomiast do akompaniamentu dołączyły się gramofony. Dzięki temu, już w październiku następnego roku zespół wydał drugą płytę pod tytułem "Dokładny Czas", która wylansowała dobrze znany do dziś kawałek "Stare numery".

W roku 2003, po wydaniu reedycji na płytach CD swoich najstarszych kawałków, zespół zawiesił działalność, by reaktywować się kilka miesięcy później, już w nowym składzie. Przerwa okazała się przydatna. Po wielu studyjnych nagraniach, w kwietniu 2005 roku zespół wydaje swój najlepszy w karierze krążek, "Czat".
Teledysk do ”Załogi G” otrzymał specjalna nagrodą podczas festiwalu Yach Film w Gdyni w 2007.

Promując płytę „Czat” zespół zagrał 130 koncertów na terenie całego kraju, był obecny na wielkich plenerowych koncertach (OFF Festiwal, Jarocin 2006, Hunterfest). Odbył też wspólnie z zespołem Happysad spektakularną 24 koncertową trasę (Trasa 2006). Ich ostatni krążek "Nowy początek" (czerwiec, 2007) powtórzył sukces swego poprzednika, czego dowodem są trwające do dziś trasy koncertowe.

HURT lubi i potrafi eksperymentować z muzyką, którą wykonuje (punk, reggae, ska, pop). Jest wciąż aktywnym artystą na Polskiej scenie rozrywkowej, co daje wiele nadziei na ich kolejne płyty oraz koncerty. Zespół na każdym koncercie daje z siebie wszystko, tak samo jak publiczność. Wszystko to tworzy niesamowity klimat oraz wrażenia, które długo pozostają w pamięci.

Bilety: 19 zł/24zł

Skład zespołu:
Maciek Kurowicki - wokal
Sid Motkowic - gitara
Smoła - bas
Zmazik - perkusja
Niedźwiedź - menagment totalny, wokal
Agim - klawisze, programowanie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.