Facebook Google+ Twitter

Huta Komorowska: Trzy miliony złotych na muzeum i centrum misyjne

Trzy miliony złotych dofinansowania ze środków europejskich otrzymała Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego "Serce bez granic" na modernizację i adaptację oficyny dworskiej.

W dniu 25 lutego br. o godz.: 12.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Komorowskiej doszło do podpisania umowy przez Zygmunta Cholewińskiego, marszałka województwa podkarpackiego oraz biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Umowa została sporządzona w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego dotyczy projektu "Modernizacja i adaptacja oficyny dworskiej w ramach zabytkowego zespołu rodziny Kozłowieckich w Hucie Komorowskiej na cele muzealne".

"Wielki dzień ..."

- Dla diecezji sandomierskiej, a także dla województwa podkarpackiego podpisanie tej umowy jest uhonorowaniem syna tej ziemi, który chociaż pełnił swoją służbę zagranicą, jako misjonarz i biskup na kontynencie afrykańskim, rozsławił szeroko imię naszej ojczyzny. Głosił tam Ewangelię i budował cywilizację miłości - mówił biskup sandomierski Krzysztofa Nitkiewicza.
- Słusznym jest więc, iż będzie miał tutaj swoje muzeum, że młodzi ludzie będą mogli zapoznać się z jego wielkim dziełem i może dzięki temu obudzą w sobie pragnienie poświęcenia się drugiemu człowiekowi - dodał biskup.

Ordynariusz podziękował jednocześnie marszałkowi województwa podkarpackiego, członkom fundacji im. Ks. kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” oraz wszystkim wspierającym dzieło renowacji oficyny dworskiej za zaangażowanie na rzecz kultywowania pamięci o kard. Kozłowieckim.

Cholewiński o projekcie - Cieszę się ...

Muzeum pamięci misjonarza kard. Adama Kozłowieckiego i Centrum Misyjne o charakterze formacyjno-edukacyjnym, które powstanie w Hucie Komorowskiej mieścić się będzie w pod dworskim majątku Kozłowieckich. Po podpisaniu umowy diecezja sandomierska, której podlega fundacja, otrzyma 3 mln zł, zaś jej własny wkład wyniesie ponad 500 tys. zł. - Cieszę się bardzo, że to powstaje w tej diecezji w której ja mieszkam. - mówił Zygmunt Cholewiński, marszałek województwa podkarpackiego. - Cieszę się także, że w tym historycznym momencie mogę podpisać ten dokument. Myślę, że za jakiś czas spotkamy się już w większym gronie na otwarciu nowych obiektów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.